Události ze dne 1.8.2020

03.08.2020 17:12

Po sedmé hodině ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že na Tyršově náměstí zpozoroval ležícího muže. Hlídka v tomto seniorovi zjistila místního obyvatele. Protože byl zmatený a ne zcela orientovaný, byl předán do péče své dcery.

V 10.29 hodin byli strážníci přivoláni do Markovic, neboť tam projížděly pomalované automobily a dělaly hluk. Jelikož následně vyšlo najevo, že se jednalo o sportovní vozidla účastníků právě probíhajícího automobilového závodu s kontrolním stanovištěm právě v Markovicích, o protiprávní jednání se v tomto případě nejednalo.

Před šestnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Havlíčkově ulici parkuje automobil nesprávně v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy a brání tak majiteli tamní garáže ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele, jenž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

V 19.25 hodin požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, neboť bylo třeba na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků vyzvednout nalezené doklady. Před příjezdem do uvedené stanice hlídka obdržela informaci od Policie ČR, že uvedené věci již vyzvedl jejich majitel.

O třicet minut později strážníky kontaktoval operátor tísňové linky 112 s tím, že jej oslovil neznámý občan, jenž hovořil o blíže neurčeném napadení, avšak poté zavěsil. Operátor poskytl městské policii telefonní číslo tohoto člověka k dalšímu opatření. Operátor městské policie na uvedeném telefonním čísle následně kontaktoval oznamovatele, jenž uvedl, že jeho nevlastní syn byl fyzicky napaden. Hlídka tedy vyjela do místa jeho bydliště, kde vyšlo najevo, že v uvedené věci se jedná o nedorozumění mezi členy oznamovatelovy rodiny. Všechny zúčastněné osoby strážníci řádně poučili, a protože nikdo z nich dalšího šetření nežádal, hlídka odjela.

Ve 22.08 hodin vyjeli strážníci společně s policisty do Slatiňan, protože v tamním kulturním zařízení byla zřejmě pořádána společenská akce, při které docházelo k rušení nočního klidu. Hlídka v uvedené budově kontaktovala odpovědnou osobu, jež uvedla, že tam probíhá oslava křtin. Tato žena následně hudbu vypnula a po vyřešení přestupku rodinnou akci ukončila.

Před jednou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v restauraci na Tyršově náměstí došlo k problémům. Strážníci tam obdrželi informaci, že v okolí podniku byl zpozorován neznámý muž, kterak tlačil po silnici kontejner na odpad. Když jej napomenul člověk, přítomný v této restauraci, další mladík nádobu na odpad vrátil zpět na určené místo. Následně muž, který předtím tlačil kontejner, uchopil do rukou reklamní stojan umístěný na chodníku a vší silou jej hodil do prostoru venkovní zahrádky, kde v té době sedělo několik hostů. Protože tito mladíci se snažili před hlídkou utéct, strážníci je následovali a po chvíli dva ze tří mladých mužů dopadli. Vzhledem k tomu, že se podařilo zjistit i totožnost třetího mladíka, který hodil reklamním stojanem a kterému se nakonec podařilo před hlídkou utéct, budou všichni vyzváni k podání vysvětlení a celou událost dořeší přestupková komise Městského úřadu v Chrudimi, kam bude postoupen spisový materiál včetně příslušného kamerového záznamu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑