Události ze dne 18.3.2016

21.03.2016 12:06

V 9.05 hodin oznámil na lince 156 občan, že u prodejny v ulici Obce Ležáků obtěžuje kolemjdoucí lidi bezdomovec. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže s bydlištěm ve Skutči. Protože tento muž žádal po lidech peníze a cigarety, byl hlídkou poučen a následně z místa vykázán.

Po jedenácté hodině dopolední vyjeli strážníci do ulice SNP, kde podle anonymního oznámení na lince 156 zaparkované kamiony porušují dopravní značení. Zde byla hlídkou na jeden zaparkovaný nákladní automobil umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Před polednem bylo přijato na lince 156 oznámení od ženy, ve kterém uvedla, že v sídlišti U Stadionu poblíž dětského hřiště nalezla injekční stříkačku. Strážníci nalezenou injekční stříkačku uložili do speciálního boxu a poté ji odvezli k odborné likvidaci.

Ve 12 hodin oznámila na lince 156 pracovnice hypermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Jelikož se podezřelá žena s bydlištěm na Slovensku ke svému činu následně doznala, byla jí hlídkou uložena bloková pokuta.

Krátce před třináctou hodinou vyjela hlídka do Václavské ulice, neboť na lince 156 upozornil občan, že na parkovišti u nemocnice se nachází zaparkovaný osobní automobil, který má nastartovaný motor, ale řidič se nikde poblíž nenachází. Po příjezdu hlídky na uvedené místo se k vozidlu dostavil jeho řidič, který strážníkům sdělil, že musel neodkladně navštívit nemocnici a v rozrušení zapomněl vypnout motor a zamknout dveře automobilu. Jelikož se podle majitele z jeho vozu na parkovišti nic neztratilo, hlídka odjela.

V 17.12 hodin uvedl na lince 156 muž, že ve Střeleckém parku se poblíž lávky nacházejí uhynulí havrani. Strážníci na uvedeném místě vyzvedli dva uhynulé havrany, které následně odvezli do veterinární ordinace k odborné likvidaci.

Před dvacátou hodinou bylo na lince 156 přijato oznámení, ve kterém občan ohlásil strážníkům, že u kruhového objezdu ve Vlčnově se v příkopu válí nějaký muž. Hlídka následně prověřila nejen uvedené místo, ale i široké okolí, avšak ležící muž nebyl nikde zaregistrován.

Po dvacáté třetí hodině byl na kamerovém systému MP zpozorován na Resselově náměstí muž, který budil dojem, že se snaží napadat kolemjdoucí osoby. Strážníci se tedy dostavili na místo, aby zjistili skutečný stav věci. Jelikož se mladík choval skutečně agresivně, a to i vůči přítomné hlídce, byli strážníci nuceni použít donucovací prostředky, včetně služebních pout. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla tomuto muži naměřena hodnota 2,06 promile alkoholu v dechu, proto byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho následném převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zde byl muž po půlnoci v pořádku předán personálu.

Krátce před třetí hodinou ranní oznámil na lince 156 občan, že na Resselově náměstí blokuje zaparkované vozidlo výjezd ze dvora České pošty. Strážníkům se podařilo kontaktovat řidičku uvedeného vozidla, která se vzápětí dostavila na místo a automobil přeparkovala. Přestupek byl následně hlídkou řešen uložením blokové pokuty.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑