Události ze dne 18.5.2020

20.05.2020 17:42

Po deváté hodině ranní obdržela městská policie oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech v ulici K Májovu, kde měla stát vozidla na zeleni a před vjezdem do areálu tamní firmy. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že se nejednalo o zeleň, nýbrž o plochu zpevněnou asfaltovou drtí, proto celou věc konzultovali s pracovníky Odboru dopravy Městského úřadu v Chrudimi, kteří doporučili, aby vedení dotyčné společnosti vyvolalo jednání se zástupci města o umístění dopravního značení, jež by v daném místě řidičům zakázalo stání a zajistilo tam automobilům bezpečné vyjetí z areálu. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala – možnost vyjetí vozidel z podniku byla zachována.

V 15.37 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Na Šancích, kde na parkovišti volně pobíhal pes bez náhubku, jehož majitelka stojící opodál na upozornění od občanů nereagovala. Hlídka tuto ženu vyhledala a přestupek s ní vyřešila.

Před jednou hodinou ranní kontaktoval městskou policii službu konající lékař z nemocnice ve Václavské ulici s tím, že jejich pacientka, jež byla na vyšetření do jejich zdravotnického zařízení dopravena sanitním vozem v podnapilém stavu, opustila svévolně nemocnici, aniž by znala závěr z vyšetření, a dodal, že přestože dotyčná osoba není v přímém ohrožení života, měla by se dostavit zpět. Strážníci tuto ženu zastihli na nedaleké autobusové zastávce. Jakmile ji hlídka poučila, vrátila se zpět do zdravotnického zařízení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑