Události ze dne 18.6.2016

20.06.2016 13:01

Ve tři čtvrtě na sedm oznámila na linku 156 občanka, že na dětském hřišti ve vnitrobloku v Revoluční ulici děti oloupaly kůru ze stromů. Následným šetřením hlídka zjistila, že tímto způsobem byla poškozena většina stromů na hřišti a že se jedná o nenávratné poškození. Dále bylo zjištěno, že toto způsobily tři nezletilé děti z Chrudimi, jejichž totožnosti se podařilo zjistit. O celé události byli informováni zákonní zástupci dětí a událost byla zadokumentována. Po vyčíslení vzniklé škody bude věc předána přestupkové komisi k dořešení. O počínání dětí bude rovněž informován sociální odbor městského úřadu.

Po sedmé hodině požádal telefonicky o příjezd strážníků muž s bydlištěm v ulici Na Šancích, jemuž neznámý pachatel poškodil stěrač na zaparkovaném automobilu. Hlídka celou událost zadokumentovala. Jelikož se následným šetřením nepodařilo zjistit osobu možného pachatele přestupku, bude celá věc předána přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

V 8.40 hodin přijali strážníci na tísňové lince oznámení, v němž požádal o pomoc muž z Rooseveltovy ulice, kde ve sklepě jejich domu došlo k havárii kanalizačního potrubí. Aby mohla být vzniklá havárie odstraněna, je nezbytné zpřístupnit kanálovou vpusť před domem - momentálně je nad ní zaparkován osobní automobil. Lustrací se hlídce podařilo zjistit majitele zaparkovaného automobilu, který byl na služební cestě mimo Chrudim. Telefonicky však požádal svého kolegu z nedaleké firmy, který přeparkování vozidla zařídil.

Ve tři čtvrtě na devět při hlídkové činnosti strážníci zjistili, že došlo k rozpojení stavebnicového středu na okružní křižovatce ve Vlčnovské ulici. Jelikož na stavebnicovém středu kruhového objezdu chyběla spona, kterou by bylo možné spojit dva krajní díly k sobě, byla celá událost telefonicky oznámena SÚS Pardubického kraje, kde příslušný pracovník přislíbil zjednání nápravy.

Osm minut před patnáctou hodinou oznámil na lince 156 dětský anonym, že v blízkosti lávky v sídlišti U Stadionu se nachází muž, který zvrací a celý se třese. Na uvedeném místě se nacházel podnapilý muž z obce Topol, který nebyl orientován místem ani časem a nebyl schopen samostatné chůze. Při orientační dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota 2,98 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu byl muž převezen do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zde byl v 16 hodin v pořádku předán strážníky personálu stanice.

V 19.57 hodin se na strážníky obrátila prostřednictvím tísňové linky žena, která uvedla, že v Husově ulici leží na trávníku muž. Zde se nacházel občan Slovenska, který byl orientován místem i časem a který z místa následně sám odešel.

Deset minut po deváté hodině večer přijali strážníci telefonické oznámení, že na kruhovém objezdu v Poděbradově ulici nedaleko supermarketu je na vozovce větší množství skleněných střepů. Hlídka oznámení prověřila a poté věc telefonicky oznámila HZS Pardubického kraje, který provedl úklid vozovky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑