Události ze dne 18.6.2020

19.06.2020 10:56

V 9.30 hodin během pochůzkové činnosti v centru města strážníci zpozorovali na Školním náměstí zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem na straně spolujezdce, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací tohoto vozidla zjistila jeho majitele. Dotyčného muže poté strážníci kontaktovali v místě jeho bydliště a na zjištěnou skutečnost jej upozornili. Majitel svůj automobil následně zajistil.

Po třinácté hodině kontaktoval městskou policii obyvatel ulice Čs. partyzánů s tím, že cizí nesprávně zaparkovaný automobil před jeho domem komplikuje jeho vyjetí vozidlem ze dvora na komunikaci. Hlídka na uvedeném místě shledala, že zmíněný automobil stál na řádně vyznačeném parkovacím místě, přičemž jeho zadní část jen mírně zasahovala do vjezdu do přilehlé budovy. Jelikož se jednalo o služební vozidlo, operátor městské policie kontaktoval pracovnici příslušné firmy. Tato žena následně telefonicky vyrozuměla řidiče automobilu, aby se neprodleně dostavil na místo. Po příchodu dotyčný muž automobilem popojel vpřed a oznamovateli ulehčil vyjetí na komunikaci.

Ve 13.23 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje nesprávně automobil, jenž stojí ve vjezdu do tamní firmy a navíc na chodníku. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak uvedené vozidlo tam již nezaregistrovala.

Po patnácté hodině byli strážníci přivoláni do Městského parku, kde se zdržovali hluční bezdomovci, pokřikující na kolemjdoucí lidi. Hlídka tohoto muže a ženu pro jejich nevhodné chování z místa vykázala.

V 16.45 hodin požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, neboť v ulici Obce Ležáků došlo během dopravní nehody k poškození kovového zábradlí, jež bylo třeba označit technickým prostředkem, aby tam nedošlo k úrazu kolemjdoucích osob. Hlídka na toto zábradlí umístila výstražnou pásku a následně o poškození majetku města vyrozuměla příslušnou pracovnici Městského úřadu v Chrudimi.

Po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Olbrachtovy ulice, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka tuto fenu hnědé barvy, menšího vzrůstu a bez obojku dopravila do útulku v Sečské ulici, kde ji v pořádku umístila do připraveného kotce.

V 19.08 hodin občanka poukázala na to, že na chodníku u supermarketu na Palackého třídě zpozorovala podnapilého muže a ženu, jež tlačila kočárek. Hlídka prověřila, zda se v jejich kočárku nenachází ležící dítě a poté je oba, orientované místem i časem, z místa vykázala.

Večer po půl desáté oznámil na linku 156 občan, že u sportovního zařízení v ulici V Průhonech nalezl cizí klíče. Hlídka je od muže převzala a následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 5.48 hodin byli strážníci přivoláni na čerpací stanici v Dašické ulici, jelikož tam ve venkovní pergole spal neznámý muž. Hlídka po probuzení tohoto člověka bez domova z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑