Události ze dne 18.7.2016

20.07.2016 15:48

V 8.36 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení na lince 156, že v ulici Bohuslava Martinů se nachází nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pět minut po půl deváté ráno oznámila občanka na linku 156, že na silničním obchvatu města se volně pohybuje bernský salašnický pes. Strážníci psa, který neměl evidenční známku ani mikročip, odchytli a služebním vozidlem převezli do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

Před čtvrt na jedenáct se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil muž, který oznámil, že na Ploché dráze je postaven stan. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o turistický stan a uvnitř, ani v jeho okolí se nikdo nenachází. Později se podařilo strážníkům zjistit, že stan zde postavila žena s trvalým bydlištěm v Dobrušce, která ve stanu nocovala. Žena byla z místa vykázána a celá věc byla řešena domluvou.

V 10.55 hodin vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, kde podle telefonického oznámení došlo ke krádeži zboží v tamní prodejně potravin. V obchodu se nacházela podezřelá žena z Heřmanova Městce, která se ke svému činu doznala, proto hlídka vyřešila přestupek proti majetku na místě blokovou pokutou.

Krátce před půl dvanáctou byli strážníci telefonicky přivoláni do sídliště U Stadionu, kde se u konkrétního domu nachází několik špatně zaparkovaných automobilů. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala tři nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přesně o půl jedné odpoledne občan oznámil na linku 156, že v blízkosti okružní křižovatky na Masarykově náměstí se nachází vozidlo zaparkované v zatáčce. Hlídka následně jednala s řidičem tohoto automobilu, který v daném místě prováděl stavební práce. Po vyřešení přestupku bylo vozidlo přeparkováno.

Ve čtvrt na dvě přijali strážníci telefonické oznámení o špatně zaparkovaných automobilech v ulicích Slovenská a Příčná. Ve Slovenské ulici hlídka umístila na jedno neprávně zaparkované vozidlo výzvu pro nepřítomného řidiče a v Příčné ulici nebyl zaregistrován žádný přestupek.

Ve 14.30 hodin bylo při pochůzkové činnosti zjištěno strážníkem, že v prostoru Klášterních zahrad někdo pokreslil zeď. Jednalo se o vulgární kresby a různé nápisy, které nebyly vytvořeny sprejem, ale slupkou plodů ořešáku, který roste nedaleko. Strážník pořídil na místě fotodokumentaci a celá věc bude šetřena. O celé události byl informován příslušný odbor Městského úřadu Chrudim.

V osmnáct hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Střeleckého parku, kde se měl nacházet volně pobíhající zlatý retrívr. Hlídka tohoto psa odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře bez identifikační známky v pořádku umístěno do kotce.

Po půl desáté večer se na strážníky telefonicky obrátil muž, neboť jeho syn měl být fyzicky napaden. Na místo již přivolal RZS a nyní vyčká na příjezd hlídky v Malecké ulici, aby hlídku zavedl na místo, kde jeho napadený syn bydlí. Ten strážníkům i přivolané hlídce PČR sdělil, že nebyl nikým napaden a zranění si způsobil sám při pádu. Žádné protiprávní jednání nebylo zjištěno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑