Události ze dne 1.9.2016

02.09.2016 11:23

Krátce před devátou hodinou bylo na linku 156 anonymně oznámeno, že v restauraci v ulici Obce Ležáků mají zapnutý hlučný agregát. Strážníci na místě jednali s majitelem podniku, který sdělil, že agregát je spuštěný z důvodu probíhající odstávky elektrického proudu, jež potrvá do půl jedné. Přestupkové jednání nebylo shledáno.

V 10.35 hodin požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník HZS Pardubického kraje. Jednalo se o asistenci hlídky při odstranění olejové skvrny v Topolské ulici. Na místě získali strážníci od velitele zásahu HZS informaci, že skvrna byla odstraněna, a byli požádáni o sdělení této skutečnosti pracovníkům technických služeb. Poté strážníci z místa odjeli.

Po tři čtvrtě na jedenáct oznámily na linku 156 děti, že v ulici Na Kopci nalezly zraněnou sýkorku. Hlídka na místě shledala, že zvíře není nijak zraněné, proto byla sýkorka vypuštěna zpět do přírody.

Přesně v jedenáct hodin obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, že v Malecké ulici se nachází automobil zaparkovaný na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.32 hodin požádal telefonicky o příjezd strážníků do Revoluční ulice muž, který se pomocí kovových pout připoutal ke své přítelkyni. Jelikož zjistil, že nemá klíč, nemůže pouta odemknout. Hlídka zjistila, že se nejedná o pouta shodná s pouty služebními a nemůže je tedy odemknout. Další nabízenou pomoc strážníků spoutané osoby odmítly.

Před dvacátou druhou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Městského parku, kde oznamovatelka slyšela hlasitou hádku nějakých osob. Zde se v křoví nacházeli dva bezdomovci. Jednalo se o muže a ženu z okresu Ústí nad Orlicí. Po ověření, že se nejedná o osoby hledané policií, byli z místa vykázáni.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑