Události ze dne 19.5.2016

20.05.2016 11:51

Po půl deváté ráno byli strážníci telefonicky přivoláni do jednoho ze supermarketů v ulici SNP, neboť zde došlo ke krádeži zboží. Jelikož se podezřelá žena s bydlištěm ve Vlčnově ke svému jednání doznala, vyřešila hlídka přestupek na místě a ženě uložila blokovou pokutu.

V 8.38 hodin požádala na lince 156 o příjezd strážníků pracovnice jedné z firem v Tovární ulici, neboť před vjezdem do jejich areálu parkuje automobil, který částečně znemožňuje výjezd vozidel z firmy. Hlídka na místě žádné přestupkové jednání neshledala.

Krátce po půl jedné odpolední oznámila telefonicky občanka, že se na autobusové zastávce na Palackého třídě nacházejí bezdomovci, kteří dělají nepořádek. Na uvedené autobusové zastávce hlídka zjistila muže s bydlištěm v Chrudimi. Žádné znečistění nebylo patrné, muž byl ze zastávky vykázán.

Přibližně o hodinu později přijali strážníci telefonické oznámení, ve kterém pracovnice supermarketu v ulici SNP uvedla, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Přestože se podezřelý muž s bydlištěm v Hradci Králové ke svému jednání doznal, hlídka celou událost na místě pouze zadokumentovala a následně bude celá věc předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení, neboť se v tomto případě jedná o osobu, která se dopouští krádeží opakovaně.

Ve 13.49 hodin byla hlídka přivolána do Husovy ulice, kde se podle oznámení ve dvoře tamního hotelu nacházel muž, který zde dělal nepřístojnosti. V uvedeném muži byl zjištěn chrudimský občan, který se na uvedeném dvoře nevhodným způsobem dožadoval rozhovoru se svojí bývalou přítelkyní. Tohoto muže strážníci z místa vykázali.

Po osmnácté hodině bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že u jednoho z domů v ulici Požárníků se nachází mrtvá kočka. Hlídka uhynulé zvíře vyzvedla a služebním vozidlem převezla k odborné likvidaci.

Před půl osmou večer při hlídkové činnosti strážníci zjistili, že u jednoho z řidičů vozidel převážejících nadměrný náklad došlo v ulici Dr. Milady Horákové ke zdravotnímu kolapsu. O události byl telefonicky vyrozuměn operační důstojník PČR. Hlídka setrvala na místě, aby usměrňovala provoz do příjezdu pracovníků SÚS Chrudim, kteří v daném místě umístili potřebné dopravní značení. Poté strážníci z místa odjeli.

Ve 21.40 hodin vyjeli strážníci do Erbenovy ulice, neboť - jak oznámil na lince 156 občan -  hosté místní restaurace posedávají venku a pokřikují. Strážníci při prověření oznámení zaznamenali na uvedeném místě skupinku lidí, kteří se vzájemně bavili, ale v danou chvíli nebylo žádné přestupkové jednání shledáno. Při následné kontrole po 22. hodině se již nikdo před restaurací nenacházel.

Krátce před tři čtvrtě na jednu ráno oznámil na lince 156 pracovník bezpečnostní agentury, že byl přivolán do baru v Topolské ulici, kde host napadal personál baru. Když se dostavil na místo, aby zabránil dalšímu napadání, byl rovněž napaden. Strážníci ztotožnili podezřelou osobu, ve které byl zjištěn muž s bydlištěm v Chrudimi. Tohoto muže následně hlídka převezla na ošetření do chrudimské nemocnice, neboť během incidentu došlo k použití pepřového spreje. Po ošetření byl muž vyzván, aby se ve stanovený termín dostavil na služebnu MP k sepsání zápisu o podaném vysvětlení. Celou událost strážníci zadokumentovali a všechny zúčastněné osoby poučili, že celá věc bude předána na přestupkovou komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Po šesté hodině ranní přijali strážníci telefonické oznámení od personálu Chrudimské nemocnice, kdy bylo oznámeno, že před oddělením gynekologie leží pravděpodobně bezdomovec. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže z Tisovce, který byl v ranních hodinách ošetřen v nemocnici, kde následně usnul. Muž po probuzení areál nemocnice opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑