Události ze dne 20.11.2016

21.11.2016 13:34

Před osmou hodinou ranní obdržela městská policie telefonické oznámení, že v Malecké ulici u konkrétního domu stojí zaparkované vozidlo, které brání ve vjezdu do místních garáží. Strážníci za stěrač tohoto automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče. Průjezdnost byla na místě zachována.

V 8.22 hodin během hlídkové činnosti zaregistrovali městští strážníci v Píšťovech volně se pohybující koně, kteří se zdržovali v poli poblíž železniční trati. Přes operátora byl telefonicky kontaktován možný majitel těchto koní, který uvedl, že již o události ví, okamžitě zjedná nápravu a koně umístí do ohrady.

Krátce před patnáctou hodinou bylo ve schránce důvěry na Resselově náměstí nalezeno pouzdro s mobilním telefonem, které navíc obsahovalo občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. O nálezu byla telefonicky vyrozuměna majitelka, která téhož dne v ranních hodinách ztrátu mobilního telefonu s doklady ohlásila městské policii. Později se dostavila na služebnu, kde jí byly nalezené věci předány.

V 15.28 byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde se zdržoval bezdomovec, který obtěžoval tamní zákazníky a odmítal prodejnu opustit. Před příjezdem na místo obdržela hlídka informaci, že dotyčný muž již prodejnu opustil. Strážníci  prověřili okolí supermarketu, ale zmíněná osoba nebyla nikde zaregistrována.

Několik minut po sedmnácté hodině požádal telefonicky strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to ve věci oznámení, že se údajně před supermarketem v ulici Obce Ležáků nachází muž s kuklou na hlavě, který vyhání zákazníky. Na místě bylo zjištěno, že občanům žádné nebezpečí nehrozí, neboť se jedná o malého chlapce se zdravotním postižením, který svoje počínání považuje za hru. Celou událost převzala k řešení přítomná hlídka PČR.

Po dvacáté hodině požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření oznámení ženy z Rooseveltovy ulice, kterou napadl její manžel. Strážníci jednali s oznamovatelkou, která uvedla, že s manželem měli slovní rozepři a následně došlo k tomu, že ji manžel udeřil dlaní do obličeje, což ona opětovala. Oba byli hlídkou poučeni, že se jedná o tzv. návrhový přestupek a jak mohou v celé věci postupovat.

Po půlnoci bylo na tísňové lince 156 oznámeno, že v sídlišti Na Větrníku u konkrétního domu parkuje automobil v zákazu a jeho řidič porušil vodorovné dopravní značení. Strážníci na takto zaparkované vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑