Události ze dne 20.12.2020

22.12.2020 13:35

V 10.32 hodin oznámila žena na linku 156, že ve skateparku je větší počet návštěvníků, než povoluje aktuální vládní nařízení. Dále žena vyjádřila pochybnosti o správném znění informačního letáku, umístěného při vstupu do skateparku. Z jeho znění prý není dostatečně zřejmé, kolik návštěvníků může skatepark v jednu chvíli užívat. Kontrolou na místě bylo zjištěno, že ve skateparku se nachází o dvě osoby více, nežli je povoleno. Dvě osoby tedy prostor skateparku opustily. Znění informačního letáku bylo hlídkou upřesněno tak, aby byl jeho výklad jednoznačný.

Krátce po třinácté hodině řešila hlídka na Palackého třídě oznámení o parkování vozidla na místě, vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, který neprodleně vyrozuměl svého syna, jenž na uvedeném místě zaparkoval. Ten se záhy dostavil k vozidlu a přeparkoval.

Před půl třetí odpolední přijali strážníci oznámení, že do skateparku přišel muž s dětmi, po příchodu měl strhnout letáky informující o omezení počtu uživatelů skateparku, které měl následně roztrhat. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že letáky jsou nepoškozené a řádně upevněné na informačních cedulích. Dále bylo hovořeno s mužem, který měl údajně letáky odstranit. Ten k celé věci uvedl, že leták nalezl spadlý na zemi, proto jej sebral a připevnil zpět na své místo. Proč tedy oznamovatel učinil oznámení výše uvedeného znění, není městské policii známo.

Okolo šestnácté hodiny převzali strážníci ve Škroupově ulici od občana malého ježka. Ježek byl převezen na služebnu městské policie, kde si jej následně převzal pracovník záchranné stanice Pasíčka.

V 16.55 hodin se na strážníky obrátila žena a požádala o pomoc se zvednutím manžela, který doma upadl na zem. Strážníci muže zvedli ze země a posadili ho na invalidní vozík. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.

Po osmnácté hodině vyjížděla hlídka do domu v Čáslavské ulici, kde se měla v bytě oznamovatele nacházet andulka, která tam měla přiletět oknem. Následně muž uvedl, že mu andulku přineslo do bytu nějaké cizí dítě, které se má stále nacházet na místě. Strážníci šetřením na místě zjistili, že v bytě se nachází pouze andulka v kleci, patřící oznamovateli. V bytě byl muž sám, žádné dítě se zde nenacházelo. Vzhledem ke zdravotnímu stavu muže byla o celé věci vyrozuměna jeho matka, která na místo poslala svého druhého syna. Dále byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka si následně muže převzala do péče.

Po dvaadvacáté hodině řešili strážníci v Malecké ulici oznámení o parkování vozidel na vodorovném dopravním značení. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Krátce před půl druhou ranní prověřovala hlídka oznámení, ve kterém majitelka restaurace v Čáslavské ulici uvedla, že v restauraci slyšela jakési zvuky. Strážníci se ženou prošli prostory restaurace, na místě nebyl nikdo zjištěn.

Následně se hlídka přesunula do Fibichovy ulice, kde bylo oznámeno špatné parkování v okolí domu čp. 52 a čp. 53. Hlídka zde rozdala celkem dvaadvacet výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑