Události ze dne 20.2.2020

21.02.2020 12:16

Třicet minut před polednem oznámila na linku 156 občanka, že v Pardubické ulici nalezla peněženku. Na uvedené místo vyjeli strážníci, kteří po příjezdu obdrželi informaci, že tento nález již převzali policisté. Po tomto sdělení hlídka odjela.

V 16.16 hodin se na městskou policii obrátil majitel vyhrazeného parkovacího místa v Husově ulici s tím, že toto místo neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla, jenž po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

O minutu později byli strážníci přivoláni ke kostelu sv. Kateřiny, kde ležela na zemi žena. Jelikož tato občanka jevila známky požití alkoholu, byla podrobena orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,24 promile alkoholu. Hlídka následně tuto ženu dopravila na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byla dopravena a v pořádku předána do péče personálu.

Přesně v osmnáct hodin oznámila městské policii občanka, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zaregistrovala na odpadkovém koši odloženou peněženku bez obsahu, kterou vyzvedla a odevzdala do oddělení informací uvedené prodejny. Hlídka tento předmět v hypermarketu vyzvedla a poté jej uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 19.25 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Havlíčkovy ulice, protože se tam zdržovaly podezřelé osoby a oznamovatel pojal obavu, aby se nevloupaly do zaparkovaných automobilů. Hlídka na uvedeném místě tyto lidi nezastihla, proto prověřila stojící vozidla, která žádné známky poškození nevykazovala. Poté strážníci prověřili i okolní ulice, avšak podezřelé osoby tam nezaregistrovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑