Události ze dne 20.5.2016

23.05.2016 13:22

V 8.58 hodin požádal na lince 156 o asistenci strážníků občan, který uvedl, že se chystá zajistit sklep v Lázeňské ulici před vstupem nepovolaných osob. Než sklepní prostory uzavře, rád by v doprovodu hlídky prověřil, že se uvnitř nikdo nenachází. Hlídka následně prověřila uvedené prostory, kde se žádná cizí osoba nenacházela. Oznamovatel poté vstup do sklepa uzavřel.

Krátce před půl druhou odpolední byli strážníci telefonicky přivoláni na Tyršovo náměstí, kde se podle oznamovatelky nacházejí špatně zaparkované automobily v okolí sportovní haly. Hlídka na tři nesprávně zaparkovaná vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O půl druhé odpoledne vyjeli strážníci do Střeleckého parku, neboť na lince 156 oznámila žena, že zde nalezla mládě havrana. Hlídka mládě uložila do přepravního boxu a služebním vozidlem jej převezla na služebnu MP, kde si jej po telefonické konzultaci vyzvedl pracovník záchranné stanice živočichů.

Po čtrnácté hodině oznámila na lince 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně byla nalezena peněženka. Peněženka obsahovala finanční hotovost a kartičku pojištěnce zdravotní pojišťovny. Hlídka nalezenou peněženku vyzvedla a uložila na služebně. Přes OOPČR v Hlinsku se následně podařilo kontaktovat majitele peněženky z Hlinecka, který se dostavil na služebnu MP v Chrudimi a peněženku si převzal.

V 16.21 hodin opět telefonicky kontaktovala strážníky pracovnice supermarketu v ulici SNP, neboť v jejich prodejně byla nalezena další peněženka s doklady. Strážníci i tuto peněženku vyzvedli a uložili na služebně MP. Následně se podařilo telefonicky kontaktovat jejího majitele z Hodonínska, který momentálně pobýval na návštěvě v Chrudimi a který si zanedlouho svoji peněženku vyzvedl na služebně MP v Chrudimi.

Ráno o půl druhé přijali strážníci telefonické oznámení na lince 156, ve kterém obyvatelka ubytovny ve Slatiňanech oznámila, že ji fyzicky napadl její přítel. Žena z Trhové Kamenice následně hlídce sdělila, že odmítla strpět, když si její přítel z Lukavice přivedl do jejich bytu v ubytovně svoji kamarádku z Chrudimi. Během následného incidentu byla svým přítelem fyzicky napadena. Není však nijak zraněná a lékařské ošetření nežádá. Strážníci všechny zúčastněné osoby poučili, jak mohou v celé věci postupovat, neboť se jedná o návrhový přestupek mezi osobami navzájem blízkými.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑