Události ze dne 20.8.2016

22.08.2016 14:54

Krátce po desáté hodině oznámil na linku 156 občan, že na silnici z Chrudimi do Slatiňan leží sražená mrtvá srna. Celá věc byla telefonicky předána hospodáři mysliveckého sdružení Slatiňany k dalšímu opatření.

Po půl jedenácté ohlásil na tísňovou linku muž z Chrudimi, že byl poblíž polikliniky na Palackého třídě okraden dvěma muži, kteří mu z kapsy vytáhli peněženku se dvěma tisíci korun. Z důvodu věcné příslušnosti a vzhledem k vytíženosti hlídky při zajištění cyklistických závodů byla věc předána PČR.

Ve 14.01 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Krocínovy ulice, kde stojí automobil zaparkovaný v křižovatce a brání tak v jejím průjezdu. Na toto vozidlo hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před čtvrt na čtyři se na městskou policii obrátil telefonicky muž s tím, že v Olbrachtově ulici a v ulici K Ploché dráze se naprosto nevhodně až nebezpečně chovají někteří cyklisté. Hlídka v uvedených ulicích nevhodné chování cyklistů nezaznamenala a oznamovateli telefonicky sdělila, že uvedenými ulicemi projíždí účastníci cyklistického závodu, jehož cíl je v prostoru Ploché dráhy.

Šest minut po půlnoci obdrželi strážníci telefonické oznámení, že v restauraci v Novoměstské ulici střílí neznámý muž pravděpodobně z plynové pistole. Při příjezdu hlídky se zde již nacházeli příslušníci PČR, kteří celou událost řešili.

V 00.38 hodin požádal telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření jejich oznámení o otevřeném vozidlu. Hlídka lustrací zjistila vlastníka tohoto automobilu, kterého se podařilo kontaktovat v místě jeho bydliště a který se následně dostavil k vozidlu, jež překontroloval a řádně zabezpečil.

O půl třetí ráno oznámil občan, že ve Slatiňanech v klubovně poblíž Kaštanky probíhá svatební oslava, která hlukem ruší noční klid. Při příjezdu hlídky byl na místě klid a přestupkové jednání nebylo zjištěno. Zodpovědná osoba byla strážníky poučena, aby se předešlo případnému rušení nočního klidu. Oznamovatel byl zpětně kontaktován a seznámen s výsledkem šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑