Události ze dne 20.9.2016

21.09.2016 10:08

Po tři čtvrtě na devět oznámila na linku 156 žena, že ve Škroupově ulici na spojovací cestě mezi tamní firmou a vjezdem do areálu garáží pod letištěm stojí řada zaparkovaných vozidel. Některá z nich parkují takovým způsobem, že úplně znemožňují průjezd ostatním automobilům. Hlídka na uvedeném místě zastihla řidiče dvou nesprávně zaparkovaných vozidel, kteří svoje automobily okamžitě přeparkovali. Následně vyšlo najevo, že v areálu zmíněné firmy budují nové parkoviště pro zaměstnance, kteří z tohoto důvodu museli zaparkovat mimo firemní parkoviště.

V 11.39 hodin telefonicky upozornil strážníky občan na špatné parkování na Tyršově náměstí, kde některé parkující automobily zasahují do vozovky. Hlídka umístila za stěrače tří nesprávně zaparkovaných vozidel výzvy pro nepřítomné řidiče.

O deset minut později obdržela městská policie další telefonické oznámení, ve kterém oznamovatelka upozornila na nesprávně zaparkovaná vozidla v prostoru Tyršova náměstí. Hlídka uložila přítomným řidičům těchto automobilů blokové pokuty a ti svá vozidla přeparkovali.

Před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde se na parkovacím místě vyhrazeném pro invalidy nacházel neoprávněně zaparkovaný automobil bez patřičného označení. Přítomná hlídka získala na místě informaci, že uvedené vozidlo před jejím příjezdem odjelo.

Po sedmnácté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni do Moravské ulice, kde se měl volně pohybovat pes plemene labrador. Hlídka tohoto psa odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Ve 20.36 hodin telefonicky požádala o příjezd strážníků pracovnice ČD, neboť na vlakovém nádraží v ulici Čs. Armády spí v čekárně bezdomovec. V uvedené osobě hlídka zjistila muže z Chrudimi, který byl po probuzení orientován místem i časem a který byl následně z místa vykázán.

Ráno ve tři čtvrtě na pět oznámil na linku 156 muž, že v Malecké ulici poblíž konkrétního domu stojí nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑