Události ze dne 21.10.2020

23.10.2020 10:37

Krátce před půl jedenáctou dopolední prověřovala hlídka oznámení o špatném parkování na náměstí U Vodárny. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním čtyř výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 12.52 hodin oznámila pracovnice prodejny COOP, že v prodejně zadrželi osobou podezřelou z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že zde muž z Chrudimi odcizil zboží, konkrétně šampon, v hodnotě 75,90 Kč. Ke svému jednání se doznal. Jelikož bylo v registru přestupků zjištěno, že se muž tohoto jednání dopouští opakovaně, nebyla věc řešena pokutou v příkazním řízení. Událost byla zadokumentována a v následujících dnech bude postoupena k dořešení přestupkové komisi.

O necelé dvě hodiny později řešila hlídka v ulici Čs. armády oznámení o parkování vozidla v prostoru autobusové zastávky. Stejně jako v prvém případě i zde byla na vozidla umístěna výzva.

V 16.42 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, v němž občan uvedl, že za obchodním domem Tesco jej obtěžuje opilá osoba. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa, zde se však nikdo nenacházel.

Krátce po sedmnácté hodině převzala hlídka v ulici U Stadionu nález v podobě malé taštičky červené barvy, ve které byl uložen kromě drobností také mobilní telefon. Nalezené věci byly zadokumentovány a následně uloženy do oddělení ztrát a nálezů.

V 18.43 hodin se na strážníky obrátil muž, který oznámil špatné parkování v ulici U Stadionu u domu čp. 747. Provedenou kontrolou zde byla nalezena dvě špatně parkující vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče. Jen o pár minut později přijali strážníci další oznámení z této ulice, tentokrát se mělo jednat o údajný podomní prodej v domě čp. 732. Zde se měl pohybovat muž, který měl nabízet prodej vchodových dveří. Hlídka provedla kontrolu uvedeného domu a přilehlého okolí, žádný podezřelý muž zde nebyl nalezen.

Následně se hlídka přesunula do ulice Na Valech, kde se měl před domem čp. 571 nacházet spící bezdomovec. Strážníci zde nalezli muže s trvalým pobytem v Ostravě. Muž byl po probuzení orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Neměl žádná viditelná zranění. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Po jedné hodině ranní převzala hlídka na čerpací stanici Shell nalezenou platební kartu. Po zadokumentování byla karta uložena do oddělení ztrát a nálezů.

V 3.00 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Větrníku, v domě čp. 1292, se z jednoho z bytů ozývá již delší dobu hluk. Ona sama se snažila dozvonit na majitele bytu, nikdo však neotevřel. Při příchodu hlídky se z bytu ozýval nepatrný hluk, po zazvonění na dveře bytu hluk ustal. Na opětovné zvonění majitelé bytu nereagovali. Na místě byl již dále klid. Celá věc byla předána ranní směně, která se pokusí o kontaktování majitelů bytu.

Krátce před šestou hodinou ranní prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v Malecké ulici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vozidlo se zde již nenachází.

Z Malecké ulice se hlídka přesunula do ulice U Stadionu, kde mělo vozidlo parkovat u nákladové rampy tamní restaurace a tím mělo bránit vykládce zboží. Strážníkům se podařilo zjistit a následně i kontaktovat majitele vozidla, který sdělil, že vozidlo užívá jeho dcera. Ta byla následně vyrozuměna a posléze vozidlo přeparkovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑