Události ze dne 21.12.2017

22.12.2017 09:24

V 8.15 hodin oznámila žena na linku 156, že v čekárně nádraží ČD se nachází bezdomovec. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Chroustovicích. Muž byl čistý, na místě nedělal žádný nepořádek. Strážníkům sdělil, že zde čeká na vlak do Slatiňan, což doložil i platnou jízdenkou. K žádnému přestupkovému jednání zde nedošlo, a tak hlídka z místa odjela.

Krátce po půl jedné odpolední vyjížděla hlídka do prodejny Penny Market v ulici Václavská, kde bylo oznámeno, že zde byla jedné ze zákaznic odcizena kabelka. Šetřením na místě bylo zjištěno, že žena měla kabelku položenou v nákupním košíku, a v okamžiku, kdy se otočila pro zboží, jí neznámý pachatel kabelku odcizil. Celý případ byl hlídkou na místě zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledku provedených šetření.

V 17.53 hodin oznámila pracovnice chrudimské nemocnice, že se v jejich prostorách pohybuje bezdomovec. Strážníci muže skutečně nalezli a po poučení byl z nemocnice vykázán. Ke stejnému muži hlídka vyjížděla o hodinu později, tentokrát se nacházel v blízkosti autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové. Jak bylo záhy zjištěno, muž stačil po vykázání z nemocnice vypít nezjištěné množství alkoholu a již nebyl schopen samostatné chůze. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,86 promile alkoholu. Muž byl tedy převezen na lékařské vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl strážníky dopraven.

Další dvě oznámení, přijatá na tísňové lince v 19.12 a 19.13 hodin, byla z důvodu transportu muže na záchytku předána Policii ČR. V prvém případě se jednalo o oznámení, že v restauraci Alfa nerespektují hosté restaurace zákaz kouření, a to i přes opakovanou výzvu personálu. V druhém případě oznámil občan, že v ulici Víta Nejedlého spatřil muže, který tlačil jízdní kolo. Muž byl dle oznamovatele buď opilý, nebo měl zdravotní potíže.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑