Události ze dne 2.1.2017

03.01.2017 09:27

Po půl jedenácté byli strážníci telefonicky přivoláni do Slatiňan, neboť tamní obyvatelka oznámila, že do její domácnosti byl zastaven přívod vody, přestože platby za dodávku vody řádně hradí. Hlídka, která se odstavila na místo, telefonicky kontaktovala pracovníka VS Chrudim, aby zjistila skutečný stav věci. Následně vyšlo najevo, že oznamovatelce byla zastavena dodávka vody z důvodu jejího neplacení, a to před několika dny, kdy byla na tuto skutečnost upozorněna.

Ve 14.14 hodin oznámila na linku 156 občanka, že v Topolské ulici jsou kluzké chodníky. Tato informace byla okamžitě telefonicky předána příslušnému zaměstnanci technických služeb, který uvedl, že údržba chodníků je prováděna dle vypracovaného harmonogramu, takže postupně dojde k ošetření chodníků i v uvedené ulici.

Několik minut po devatenácté hodině se na strážníky telefonicky obrátila obsluha čerpací stanice v ulici Obce Ležáků, kde jeden z tankujících řidičů po načerpání pohonných hmot odjel z prostoru stanice bez zaplacení. Jelikož hlídka měla k dispozici registrační značku tohoto automobilu, podařilo se zjistit jeho majitele, který se dostavil na uvedenou čerpací stanici, kde pohonné hmoty dodatečně uhradil. Své jednání řidič přítomným strážníkům vysvětlil tím, že po natankování odjel pryč, aniž by si uvědomil, že za pohonné hmoty nezaplatil. Přestupkové jednání se v tomto případě hlídce nepodařilo prokázat.

Před dvacátou hodinou oznámil na tísňovou linku řidič, že v Topolské ulici došlo ke střetu jeho vozidla s volně pobíhajícím psem, který po srážce z místa utekl neznámo kam. Hlídka se dostavila k oznamovateli, kterého poučila, jak může postupovat, pokud při střetu se zvířetem došlo ke škodě na automobilu. Poté strážníci prověřili celou lokalitu, ale zmíněný pes nebyl nikde zaregistrován.

Ve 02.30 hodin vyjeli strážníci do Tovární ulice, kde se podle telefonického oznámení nacházel podnapilý muž, který se dožadoval vstupu do Azylového domu. Na uvedeném místě hlídka zastihla místního občana, který jevil známky požití alkoholu, avšak byl orientován místem i časem. Tento muž byl strážníky z místa vykázán.

Před půl pátou požádala telefonicky o příjezd strážníků pracovnice Domu pro seniory v Soukenické ulici, neboť došlo k pádu tamní klientky, které tato pracovnice sama nedokáže pomoci vstát. Hlídka se dostavila na místo, kde ženě poskytla pomoc.

Po půl šesté ráno se obrátil na strážníky prostřednictvím linky 156 občan z Husovy ulice, jemuž komplikovalo výjezd z bydliště nesprávně zaparkované cizí vozidlo. Hlídka na takto zaparkovaný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑