Události ze dne 2.2.2017

03.02.2017 09:38

Ve 12.17 hodin vyjeli strážníci do Slatiňan, kde občan u prodejny potravin zaregistroval volně pobíhající štěně šedobílé barvy. Hlídka tohoto psa odchytla a služebním vozidlem převezla na Městský úřad ve Slatiňanech, kde bylo zvíře umístěno do připraveného kotce. O události byl ihned informován příslušný pracovník úřadu.

O pět minut později upozornil telefonicky strážníky muž, že u nákupního střediska ve Škroupově ulici se pohybuje bezdomovec. Hlídka prověřila uvedené místo i okolí, ale muže dle uvedeného popisu nikde neshledala.

Ve 14.40 hodin strážníci při obchůzkové činnosti na Resselově náměstí zaregistrovali opuštěného psa. Hlídka štěně černé barvy odchytla a služebním vozidlem dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do kotce.

Před patnáctou hodinou byli strážníci prostřednictvím linky 156 přivoláni do Revoluční ulice, kde parkovalo několik automobilů na chodníku. Hlídka na tři nesprávně zaparkovaná vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut před devatenáctou hodinou požádal telefonicky o příjezd strážníků obyvatel ulice Čs. partyzánů, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil ve výjezdu z jeho dvora. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 23.05 hodin městská policie obdržela telefonické oznámení, že na nástupišti v prostoru nádraží ČD v ulici Čs. armády se zdržuje muž, který rozbil sklo a nástupiště odmítá opustit. Hlídka na uvedeném místě zjistila muže z Pardubic, který byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Ten strážníkům uvedl, že se během čekání na příjezd vlaku opřel svým batohem, který měl na zádech, o informační vitrínu, a tím došlo k prasknutí její skleněné výplně. To ale muž v danou chvíli nezaregistroval a rozhodně neměl v úmyslu vitrínu poškodit. Jelikož přestupkové jednání hlídka neshledala, byla zjištěna mužova totožnost, která byla poskytnuta majiteli poškozené vitríny.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑