Události ze dne 22.2.2016

23.02.2016 10:38

V 15.15 hodin bylo oznámeno na linku 156, že nedaleko Azylového domu leží na chodníku dva zřejmě opilí muži. Hlídka, která se dostavila na uvedené místo, zjistila, že jeden z mužů vstal, je orientován místem i časem a je schopen samostatné chůze. Nikoli však druhý z mužů, který jevil známky silné opilosti a nebyl schopen samostatného pohybu. Z tohoto důvodu byla u muže s trvalým bydlištěm na Slovensku provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které bylo naměřeno 3,71 promile alkoholu. Následně byl tento muž převezen k lékařskému vyšetření do chrudimské nemocnice, kde bylo službukonajícím lékařem rozhodnuto o převozu a umístění podnapilého muže na Protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích. Tohoto muže strážníci v pořádku předali personálu PAZS před sedmnáctou hodinou.

Krátce před půl šestou večer oznámila pracovnice chrudimského hypermarketu, že se v jejich prodejně nalezla platební karta a občanský průkaz. Strážníci, kteří se dostavili na místo, si nalezené věci převzali a převezli je na služebnu, kam se vzápětí dostavil majitel nalezeného občanského průkazu a převzal si jej. Nalezená platební karta byla předána do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi, které bude kontaktovat jejího majitele.

V 18.30 hodin vyjeli strážníci na oznámení o špatném parkování v ulici Cereghettiho, neboť podle telefonického oznámení se zde nacházelo vozidlo zaparkované na zeleni. Hlídka vyřešila celou věc na místě a uvedené vozidlo bylo ihned přeparkováno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑