Události ze dne 22.4.2016

25.04.2016 12:53

V 11.45 hodin oznámila na lince 156 paní učitelka z MŠ v ulici Na Valech, že v jejich školce došlo ke krádeži věcí dětí. Hlídka na místě získala informaci, že zde došlo k odcizení třech párů dětských bot. Jelikož se následným šetřením nepodařilo zjistit osobu možného pachatele přestupku, byla celá událost zadokumentována a následně bude předána na přestupkovou komisi k dořešení.

Krátce po tři čtvrtě na dvanáct dopoledne požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření jejich oznámení, kdy si žena s bydlištěm v Palackého třídě měla zabouchnout dveře svého bytu, klíče při sobě nemá a v bytu je zapnutý plynový sporák. Při příjezdu hlídky na uvedené místo se zde nacházel HZS Pardubického kraje, který provedl otevření bytu a následné vypnutí plynového sporáku. Během události nedošlo k žádné škodě na zdraví, ani na majetku.

Před čtvrt na dvě odpoledne vyjeli strážníci do Havlíčkovy ulice, kde se podle telefonického oznámení nachází před jednou z restaurací ve zcela uzavřeném automobilu pes. Hlídka mezi hosty restaurace vyhledala majitele uvedeného psa, který uvedl, že se přišel pouze naobědvat. Jelikož jeho pes zlobil, na chvíli jej odvedl zpět do automobilu, kde jej ponechal. Nakonec muž uvedl, že pouze zaplatí útratu a okamžitě se ke svému psovi vrátí. Po zjištění těchto skutečností strážníci z místa odjeli.

Ve 14.47 hodin byli strážníci přivoláni do chrudimského hypermarketu v ulici SNP, kde se podle oznámení na lince 156 zákaznice pokusila odcizit zboží z prodejny. Jelikož se podezřelá žena s bydlištěm ve Žďárci u Skutče k činu doznala, hlídka vyřešila celou věc na místě, a to uložením blokové pokuty.

Po sedmnácté hodině oznámil na lince 156 občan, že na sídlišti Leguma se před jedním z domů nachází strom, který má nalomenou větev a pod tímto stromem si hrají děti. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o třešeň, jejíž nalomená větev zároveň zasahuje do komunikace a je nezbytné tuto větev odstranit. Telefonicky byl tedy o této skutečnosti neprodleně vyrozuměn HZS Pardubického kraje.

V 19.07 hodin požádal na lince 156 o spolupráci operační důstojník HZS Pardubického kraje, a to při zdolávání požáru keřů u hřbitova ve Škroupově ulici. Strážníci se na místě řídili pokyny zasahujících hasičů. Spolupráce byla ukončena po půl osmé večer.

Krátce před šestou hodinou ranní byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nachází ležící opilý muž. Hlídka na místě zjistila, že uvedený muž s bydlištěm v Hrochově Týnci je orientován místem i časem, lékařské ošetření nepotřebuje a mohl tedy z místa odejít sám.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑