Události ze dne 22.8.2020

24.08.2020 18:59

 V 9.17 hodin oznámila žena na linku 156, že v Revoluční ulici přebývá ve vozidle muž, který měl močit do plastové lahve a měl u toho mít otevřené dveře u vozidla. Po příjezdu hlídky byl na místě zjištěn muž s trvalým pobytem na chrudimském městském úřadě. Oproti minulému týdnu, kdy si stěžoval na silné bolesti, se muž cítil po zdravotní stránce v pořádku. Okolo vozidla nebylo zjištěno žádné znečištění. Muž byl hlídkou řádně poučen o jeho nevhodném chování. Na místě budou prováděny opakované kontroly.

Krátce před půl druhou odpolední přijali strážníci oznámení, že v okolí obchodního domu Tesco lítá menší vrtulník, který se chystá přistát na pozemku za prodejnou. Dle oznamovatele se jedná zřejmě o vyhlídkový let. Na místě byl hlídkou zjištěn pilot vrtulníku a dále žena, která byla zástupkyní firmy, která pozemky, na nichž vrtulník přistával, vlastní. Mělo se skutečně jednat o lety pro veřejnost. Telefonicky byl kontaktován také odpovědný pracovník letového provozu letiště Chrudim, který sdělil, že jim provozovatel letů tuto činnost řádně oznámil. Na místě tak nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

V 16.47 hodin obdrželi strážníci oznámení, že u obchodního domu Tesco parkuje vozidlo mezi stromy na chodníku. Hlídka provedla kontrolu parkoviště, žádné takto parkující vozidlo nebylo nalezeno.

O necelé dvě hodiny později vykazovala hlídka šest mladíků z prostoru nově vybudovaného ještě nezkolaudovaného skateparku. Tito uposlechli a z místa odešli.

Před jednadvacátou hodinou vykazovali strážníci dva místní bezdomovce od obchodního domu Tesco. Zde měli tito bezdomovci dělat nepořádek a obtěžovat kolemjdoucí. Po výzvě strážníků místo opustili.

Následně se hlídka přesunula do parku Republiky, kde měla skupina osob křikem rušit noční klid. Hlídka na místě zjistila skupinu šesti osob. Tyto osoby v době příjezdu hlídky seděly na lavičce a bavily se. V tu dobu nebylo žádné protiprávní jednání zjištěno. Po poučení o době nočního klidu osoby místo opustily.

Krátce po půlnoci pomáhali strážníci muži, jenž použil tísňové tlačítko, jelikož doma upadl na zem a nebyl schopen sám vstát. Strážníci muže zvedli ze země a usadili jej na invalidní vozík. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑