Události ze dne 23.1.2017

24.01.2017 11:28

Před osmou hodinou oznámil telefonicky občan, že v Tovární ulici došlo k havárii na horkovodním potrubí, z něhož tryská voda. Hlídka prověřila situaci na místě, kde vyšlo najevo, že se jedná o vodovodní potrubí. Závada byla oznámena přímo na dispečink příslušné vodárenské společnosti.

V 9.21 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Pardubické ulice, kde podél tamního kostela parkovalo šest automobilů v zákazu stání. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala tři nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po desáté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení, že pod mostem v ulici Dr. Milady Horákové zůstal nepořádek po bezdomovcích. Hlídka na uvedeném místě shledala několik kusů volně poházeného oblečení. O této skutečnosti byly informovány technické služby.

Po čtvrt na dvanáct vyjeli strážníci do ulice U Vodárny, kde parkovalo několik automobilů v zákazu zastavení. Po příjezdu hlídky tam nesprávně parkovala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístili strážníci výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.48 hodin se obrátil na městskou policii prostřednictvím linky 156 muž, neboť u jednoho ze supermarketů v ulici SNP se nacházel bezdomovec, který od zákazníků žebral peníze. V muži bez domova byl zjištěn obyvatel Pardubic, kterého hlídka nejprve poučila a následně z místa vykázala.

Před tři čtvrtě na tři byli strážníci telefonicky přivoláni na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků, kde jeden z tankujících řidičů odjel z prostoru stanice bez zaplacení pohonných hmot. Obsluha čerpací stanice poskytla přítomné hlídce kamerový záznam, který byl horší kvality, proto nebylo možné zcela přesně zjistit registrační značku uvedeného automobilu. Podle sdělení personálu stanice se však jednalo o stálého zákazníka, který ne jejich stanici tankuje pravidelně a z toho důvodu je pravděpodobné, že se v celé věci jednalo pouze o nedopatření a dlužnou částku tento řidič uhradí při dalším tankování. Tato skutečnost bude poté sdělena městské policii, která v opačném případě celou událost zadokumentuje a postoupí příslušnému správnímu orgánu.

Několik minut po šestnácté hodině přijala městská policie anonymní telefonické oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se pohyboval nedaleko Markovic. Hlídka tohoto křížence černé barvy odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde byl pes v pořádku umístěn do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑