Události ze dne 23.12.2016

27.12.2016 13:26

V 11.48 hodin oznámila na linku 156 žena, že ve Slatiňanech v ulici T.G.Masaryka se nachází nesprávně zaparkovaný automobil, který zablokoval výjezd z pozemku. Při příjezdu hlídky se na místě nacházela řidička tohoto vozidla, která po projednání přestupku svůj automobil ihned přeparkovala.

Krátce před polednem telefonicky kontaktoval městskou policii muž, který obdržel informaci, že jeho bývalá manželka, která má svěřené do péče jejich dva syny, je opilá. Do bydliště ženy v Malecké ulici se dostavila hlídka, která u ženy provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které byla naměřena hodnota 1,41 promile alkoholu v dechu. Po konzultaci s pracovníky Oddělení péče o dítě při MěÚ v Chrudimi se na místo dostavil otec, který převzal oba syny do péče.

Deset minut po čtrnácté hodině požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení občanky ze Slatiňan o volně pobíhajícím psovi plemene labrador, který se pohyboval na silnici nedaleko slatiňanského zámku. Na uvedeném místě čekala na hlídku oznamovatelka společně s odchyceným psem, kterého předala strážníkům a sdělila adresu majitele tohoto psa. Poté bylo zvíře převezeno služebním vozidlem do místa bydliště majitele, kde byl pes po projednání přestupku v pořádku předán svému pánovi.

Ve 14.20 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o hlučné mládeži, která u konkrétního domu ve Fibichově ulici pouští hlasitou hudbu a dělá nepořádek. Hlídka na uvedeném místě zastihla skupinku mládeže, kterou vykázala.

Několik minut po půl třetí se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil občan, který zaregistroval, že v lesíku v ulici Dr. Milady Horákové nějací muži řežou dříví. Vzhledem k vytížení hlídky MP bylo požádáno o spolupráci OO PČR v Chrudimi, které na místo vyslalo policisty, kteří prověřili lesík i okolí, avšak s negativním výsledkem.

Krátce po patnácté hodině oznámil telefonicky muž, že ve Slovenské ulici se nachází nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidič porušuje vodorovné dopravní značení. Hlídka před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele, že uvedené vozidlo odjelo.

O čtyři minuty později se na strážníky obrátil telefonicky občan, jehož automobil v Alešově ulici blokuje nesprávně zaparkované vozidlo, takže nemůže odjet. Hlídka, která se dostavila na místo, tam žádné protiprávní jednání neshledala.

V 16.07 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde se podle telefonického oznámení nacházely u konkrétního domu dva automobily zaparkované na zeleni. Při příjezdu hlídky se na zeleni nacházelo jedno vozidlo, na které byla strážníky umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Po osmnácté hodině oznámil prostřednictvím tísňové linky muž, že z parkoviště před nádražím ČD v ulici Čs. armády právě odjíždí automobil, jehož řidič je opilý. Hlídka ihned prověřila uvedenou ulici i okolí, ale zmíněný automobil nebyl zaregistrován.

Několik minut poté byli strážníci telefonicky přivolání do prodejny potravin v Havlíčkově ulici, kde se zdržoval bezdomovec, který odmítal prodejnu opustit. Strážníci tam zastihli místního muže bez domova, který byl vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑