Události ze dne 23.12.2020

24.12.2020 11:22

Po osmé hodině ranní obdržela městská policie informaci o tom, že u jedné z prodejen na Resselově náměstí leží na zemi odložená injekční stříkačka. Strážník tento předmět vyzvedl a odevzdal jej k odborné likvidaci.

Ve 14.21 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť tam na výstupní autobusové zastávce občan zpozoroval na zemi ležícího muže. Protože dotyčný člověk hlídce uvedl, že po pádu trpí bolestmi břicha, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež tohoto muže převzala do péče.

Patnáct minut po šestnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Přítomná místní podezřelá žena se ke svému úmyslnému jednání strážníkům doznala, proto hlídka vyřešila její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno do prodeje.

V 18.48 hodin požádali městskou policii o spolupráci policisté, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba řešit oznámení o fyzickém napadení, ke kterému mělo dojít na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády. Hlídka prověřila příslušné nástupiště a poté i celé nádraží, avšak nikdo se tam nenacházel.

Přesně ve dvacet hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde byl nalezen cizí občanský průkaz. Hlídka tento doklad v prodejně vyzvedla a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Ve 22.42 hodin kontaktoval městskou policii občan s informací, že u domovních dveří domu v ulici J. E. Purkyně leží na zemi neznámý muž, jehož se nepodařilo žádným způsobem probudit. Jelikož dotyčný člověk nereagoval ani na podněty přítomné hlídky, byla na místo přivolána posádka Zdravotní záchranné služby, jež tohoto muže převzala do péče.

Po čtvrté hodině ranní oznámil na tísňovou linku obyvatel Podkopanického mlýnu, že na chodbě jejich domu spí neznámý muž. Strážníci v dotyčném člověku po probuzení zjistili mírně podnapilého, avšak místem i časem orientovaného mladého muže. Následně se k hlídce dostavil jiný obyvatel uvedeného domu, jenž prohlásil, že se jedná o jeho známého a dodal, že jej nechá ve svém bytě přespat a postará se o něj. Hlídka poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑