Události ze dne 23.3.2020

25.03.2020 14:32

Před polednem vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Obce Ležáků, kde poblíž vojenských kasáren měly na komunikaci pobíhat ovce. Při příjezdu hlídky byla zvířata řádně zajištěná v nedaleké ohradě. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Ve 12.15 hodin obdržela městská policie opět oznámení o ovcích pobíhajících ulicí Obce Ležáků. Strážníci tato zvířata zahnali na pozemek jejich majitele a poté provizorně zajistili poškozené oplocení. Následně vyšlo najevo, že odpovědný muž je dlouhodobě hospitalizován ve zdravotnickém zařízení, proto byl hlídkou o události vyrozuměn jeho příbuzný, jenž přislíbil, že ovce řádně zajistí.

Před čtrnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde se v prostoru tamní autobusové zastávky zdržovali bezdomovci bez zakrytých úst a nosu a nevhodně se tam chovali. Hlídka na uvedeném místě zastihla ženu a muže. Tito lidé neměli v uvedené době řádně nasazenou provizorní ochranu obličeje, proto je strážníci vyzvali, aby svá ústa a nos řádně zakryli. Poté byli ze zastávky vykázáni.

V 19.06 hodin oznámila na linku 156 občanka, že v Tovární ulici odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka od ženy toto zvíře převzala a služebním vozidlem je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑