Události ze dne 23.4.2016

25.04.2016 12:56

Krátce před čtvrt na osm ráno oznámil na lince 156 mladík, že nalezl v ulici Obce Ležáků peněženku s doklady, platebními kartami a finanční hotovostí. Strážníci na místě převzali od nálezce uvedenou peněženku, kterou následně i s obsahem předali jejímu majiteli v místě bydliště.

Po deváté hodině ranní přijali strážníci na lince 156 oznámení od občana, že v Široké ulici leží poblíž laviček muž. Na místě hlídka zjistila, že se jedná o bezdomovce s bydlištěm ve Skutči. Jelikož byl tento muž zdravotně v pořádku, orientován místem i časem, byl z místa vykázán.

V 10.20 hodin byla přivolána hlídka do ulice ČSA, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 v jedné ze zahrad u rodinných domů nachází pobíhající srnec. Strážníci provedli kontrolu uvedené zahrady a následně i okolních pozemků, ale uvedený srnec nebyl zaregistrován. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Po jedenácté hodině dopolední oznámil na lince 156 občan, že jeho vyhrazené parkovací místo pro invalidy ve Fibichově ulici je obsazeno jiným vozidlem, které zde parkuje neoprávněně. Hlídka na tento automobil neoprávněně zaparkovaný na místě vyhrazeném pro invalidy umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před čtvrt na dvanáct dopoledne vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde se podle oznámení občana na lince 156 nachází u jednoho z domů automobil zaparkovaný na trávě poblíž dětského hřiště. Hlídka na uvedeném místě shledala dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.22 hodin přijali strážníci telefonické oznámení od ženy, která uvedla, že u kostela v Havlíčkově ulici se na lavičce dohadují dva bezdomovci. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dva muže, kdy jeden má bydliště v Chrudimi a druhý ve Vestci. Jelikož měli mezi sebou tito muži slovní rozepři, při které se začali vzájemně strkat, bylo jejich počínání vyřešeno domluvou. Poté byli oba muži strážníky z místa vykázáni.

O půl čtvrté odpoledne požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření oznámení, že na Tyršově náměstí sedí na lavičce muž, který krvácí z hlavy a v ruce drží láhev vína. Při příjezdu hlídky na místo se zde již nacházela RZS, která uvedeného muže s bydlištěm v Chrudimi ošetřovala. Muž uvedl, že si zranění hlavy způsobil sám. Následně byl převezen sanitním vozem na vyšetření do chrudimské nemocnice.

Krátce po sedmnácté hodině přijali strážníci na lince 156 oznámení, ve kterém žena uvedla, že na zvonek u jejího bytu na Tyršově náměstí neustále zvoní neznámý muž a dotazuje se, kdo v bytu bydlí. Přestože s manželem neznámému muži přes zavřené dveře odpověděli, neznámý muž neodešel a poslouchá za jejich dveřmi. Při příjezdu hlídky na místo se muž již u bytu oznamovatelky ani jinde v domě nenacházel. Strážníci získali od oznamovatelky jeho popis a bylo proto prověřeno i okolí domu, ale muže uvedeného popisu se nepodařilo nikde zaregistrovat.

V 19.06 hodin oznámila na lince 156 občanka, že v jednom z domů na Tyršově náměstí se nachází neznámý muž, pravděpodobně ukrajinské národnosti, který tvrdí, že v domě bydlí. V uvedeném domě hlídka zjistila muže s bydlištěm v Chrudimi, který uvedl, že zde v domě čeká na kamaráda, jenž není momentálně doma. Hlídka tohoto muže následně vykázala ven z domu.

Před čtvrt na osm večer bylo na lince 156 přijato oznámení, ve kterém uvedla žena, že v Čáslavské ulici leží v příkopu opilý muž. V uvedeném muži hlídka zjistila slovenského občana, který jevil známky požití alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol byla následně tomuto muži naměřena hodnota 3,78 promile alkoholu v dechu, proto byl tento muž převezen služebním vozidlem na vyšetření do chrudimské nemocnice. Zde rozhodl službu konající lékař o převozu a umístění podnapilého muže do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zde hlídka předala muže v pořádku ve 21 hodin personálu stanice.

V 19.26 hodin byli strážníci přivoláni do Palackého třídy, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nacházejí v jedné ze zastávek MHD bezdomovci a dělají zde nepořádek. Zde hlídka zjistila muže s bydlištěm v Chrudimi a ženu s bydlištěm v Havířově. Oba v klidu seděli na lavičce, žádný odpad se na místě nenacházel, rovněž ani znečistění. Přestupkové jednání hlídka neshledala. Muž i žena zastávku dobrovolně opustili.

O půl třetí ráno operátor MKS zaregistroval na kamerovém systému počínání muže, který se snažil na Resselově náměstí poškodit odpadkový koš, ze kterého následně vytáhl vnitřní plechovou vložku, kterou odhodil a pokračoval v chůzi směrem za kostel. Přivolaná hlídka dostihla tohoto muže v nedaleké Novoměstské ulici. Zde bylo zjištěno, že se jedná o muže s bydlištěm v Zaječicích. Muž byl zároveň vyzván, aby se dostavil k sepsání Zápisu o podaném vysvětlení na služebnu MP. Strážníci událost zadokumentovali a tato bude následně včetně kamerového záznamu předána na přestupkovou komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑