Události ze dne 23.6.2016

24.06.2016 10:08

Před půl desátou dopoledne požádala na lince 156 o pomoc zdravotní sestra z chrudimské nemocnice, kde mají v ambulanci agresivního pacienta. Po příjezdu hlídky se v ordinaci nacházel senior, který seděl na židli, mával kolem sebe francouzskými holemi a odmítal opustit ordinaci. Následně vyšlo najevo, že se tímto způsobem dožaduje vydání zdravotní dokumentace a řešení určitého problému s lékařem. Protože muž na vysvětlování zdravotní sestry vůbec nereagoval a nedbal ani na opakované výzvy strážníků, byl nakonec přivolanou hlídkou z ordinace vyveden. Celá událost bude mít dohru u přestupkové komise MěÚ v Chrudimi.

V 10.56 hodin přijali strážníci telefonické oznámení občanky z Husovy ulice, kterou právě telefonicky kontaktovali pracovníci energetiky s tím, že jí navštíví v místě bydliště a zároveň ji požádali, aby si předem připravila fakturu za energie. To žena odmítla a nyní v obavě, že by se mohlo jednat o podomní prodejce, žádá městskou policii o kontrolu uvedené lokality. Hlídka prověřila uvedenou ulici i okolí, ale pohyb podomních prodejců nebyl zaregistrován.

Po půl třetí se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátila ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť se v blízkosti jejich prodejny zdržuje bezdomovkyně a prohrabává kontejnery na odpad. Na uvedeném místě se nacházela žena z Chroustovic, která žádný nepořádek v okolí kontejnerů nezpůsobila. Tato žena byla hlídkou z místa vykázána.

Okolo desáté hodiny večer oznámil na linku 156 občan, že na autobusové zastávce na Palackého třídě leží na lavičce nějaký člověk. Hlídka zjistila, že se jedná o muže s bydlištěm v Zaječicích. Jelikož byl tento muž orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, zastávku opustil sám.

Před čtvrt na dvanáct bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že v zahrádkářské kolonii Na Bělidle je slyšet hádku mezi mužem a ženou. V době příjezdu hlídky na místo zde byla přítomna hlídka OO PČR v Chrudimi, která celou věc řešila.

V 5.16 hodin vyjeli strážníci do Václavské ulice, kde podle telefonického oznámení na linku 156 dochází k rušení nočního klidu, neboť zde dělníci míchají omítku na fasádu. Hlídka přítomné pracovníky poučila a ti okamžitě práci přerušili. Událost byla protentokrát řešena domluvou.

Několik minut před čtvrt na sedm obdržela městská policie telefonické oznámení, ve kterém žena uvedla, že v Topolské ulici se pohybuje zmatená labuť. Strážníci tuto labuť, která se pohybovala na vozovce, odchytli a služebním vozidlem ji převezli do Střeleckého parku, kde byla v pořádku vypuštěna do řeky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑