Události ze dne 23.7.2016

25.07.2016 13:14

Před čtvrt na deset dopoledne obdržela městská policie telefonické oznámení, že v Opletalově ulici se nachází uvázaný a pravděpodobně opuštěný pes. K přítomné hlídce se dostavila žena, která uvedla, že je majitelkou uvázaného psa a pouze si odběhla nakoupit. Následně i se psem odešla.

V 9.52 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do ulice Obce Ležáků, kde se na parkovišti u tamního supermarketu nacházel zaparkovaný osobní automobil, který měl rozbité okénko. Hlídka zjistila, že uvedené vozidlo je odstaveno z důvodu poruchy. Jeho majitele se hlídce nepodařilo nijak kontaktovat.

Krátce po půl jedenácté oznámil na linku 156 anonym, že na nábřeží poblíž Havlíčkovy ulice volně pobíhá pes. Strážníci prověřili uvedené místo i okolí, ale pobíhající pes nebyl nikde zaregistrován.

Přesně o půl sedmé požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek. Bylo třeba prověřit oznámení, že v Nerudově ulici v konkrétním domě dochází k rodinným neshodám. Na strážníky čekal před domem oznamovatel, který sdělil, že jeho družka jej odmítá pustit do bytu. Ta následně hlídce uvedla, že svého druha nepustila domů, protože je opilý. Muž po hlídce nic nepožadoval a z místa odešel.

 Ve 21.05 hodin se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil občan, neboť za prodejnou potravin v ulici T. G. Masaryka ve Slatiňanech někdo pálí velký oheň, který silně dýmá a obtěžuje ostatní obyvatele. Hlídka provedla kontrolu v okolí uvedené prodejny, prověřila i nedaleké sídliště, ale žádný oheň či dým nebyl nikde zaregistrován. Operátor MKS se tedy pokusil telefonicky kontaktovat oznamovatele, aby své oznámení upřesnil. Ten však hovor nepřijal.

O pět minut později bylo na linku 156 oznámeno ženou, že v ulici Gorkého se nachází husté křoví a něco tam silně funí. Oznamovatelka se domnívá, že do křoví zalezl pes. Po příjezdu hlídky žena dovedla strážníky na uvedené místo, kde následně vyšlo najevo, že uvnitř křoví se nachází ježek. Jelikož bylo zvíře v pořádku a nezraněné, hlídka jej ponechala na místě a odjela.

Po půl jedenácté večer obdržela městská policie telefonické oznámení na lince 156, že v okolí Letního stadionu je slyšet velmi hlasitá hudba, která ruší noční klid. Strážníci zjistili, že hudba vychází z jednoho z domů v Koželužské ulici. Během jednání s mužem přítomným v uvedeném domě vyšlo najevo, že zde probíhá oslava kulatých narozenin s živou hudbou. Jelikož tento muž přislíbil, že hudbu ztiší, což také okamžitě učinil, byla celá věc vyřešena domluvou. Ve 23.54 hodin však následovalo další telefonické oznámení, že v uvedené lokalitě hlasitá hudba opět ruší noční klid. Tentokrát hlídka jednala s přítomnými hosty, kteří se postarali o okamžité ukončení hudební produkce, neboť odpovědné osoby odmítly s přítomnou hlídkou jakkoli komunikovat a projednání přestupku ignorovaly. Celá událost byla strážníky zadokumentována a následně bude předána příslušnému správnímu orgánu při MěÚ v Chrudimi k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑