Události ze dne 23.7.2020

24.07.2020 12:21

V 8.50 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém žena uvedla, že Havlíčkovou ulicí jde muž se ženou, tyto osoby se mezi sebou hádají a fyzicky se napadají. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže z Chrudimi, kterého doprovázela jeho přítelkyně. Oba shodně uvedli, že se mezi sebou pohádali a nic nechtějí řešit.

 

Krátce po deváté hodině vyjížděli strážníci k oznámení o špatném parkování v Průmyslové ulici. Provedenou kontrolou zde byla nalezena tři špatně parkující vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

 

Po dvanácté hodině byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice, kde na autobusové zastávce ležel muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místního bezdomovce. Ten po probuzení strážníkům sdělil, že na zastávce pouze odpočíval. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.

 

V 17.39 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka nalezl volně pobíhajícího psa. Strážníci si na místě psa rasy čivava od oznamovatele převzali. O chvíli později však kontaktoval městskou policii jeho majitel, kterému byl pes následně předán. Přestupek porušení vyhlášky města upravující pohyb psů na veřejných prostranstvích byl s majitelem psa řešen domluvou.  

 

K dalšímu oznámení o ležící osobě vyjížděli strážníci okolo dvacáté hodiny, tentokrát do ulice Dr. Milady Horákové. Zde byl nalezen ležící muž. Jak se záhy ukázalo, muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Stejně jako v předchozím případě z místa v pořádku odešel.

 

Krátce před čtvrtou hodinou ranní prověřovala hlídka oznámení, ve kterém žena uvedla, že z Michalského parku slyšela podivný křik. Strážníci provedli kontrolu parku a jeho okolí, nic podezřelého však nebylo zaznamenáno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑