Události ze dne 23.8.2016

24.08.2016 09:28

V 17.55 hodin oznámil muž z Vaňkovy ulice, že nalezl v bazénu mrtvé mládě lišky. Po telefonickém souhlasu člena honitby bylo mládě lišky umístěno do přepravního pytle a převezeno na služebnu městské policie. Následující den bude předáno na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

Ve 20.34 hodin přijali strážníci oznámení, že se v ulici Strojařů pohybuje silně opilý muž. Hlídka na místě muže nalezla, jednalo se o osobu s trvalým pobytem v Pardubicích. Provedenou dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 3,73 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze, nebyl orientován místem ani časem. Z těchto důvodů byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Ve 21.34 hodin bylo na linku 156 oznámeno neoprávněné parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením, a to na Palackého třídě u domu č. p. 65. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Ve 21.41 hodin přijali strážníci oznámení o možném vloupání do autobusu zaparkovaného na autobusovém nádraží. Jak oznamovatelka uvedla, viděla z autobusu vylézat oknem muže v kraťasech.  Po příjezdu hlídky na místo se k autobusu dostavil jeho řidič, který prohlédl vnitřní prostory vozidla a vyloučil, že by uvnitř někdo mohl být. Po půl hodině však řidič volal na městskou policii a sdělil, že v autobuse skutečně musel někdo být, neboť se mu ztratila peněženka s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Celá věc byla následně hlídkou předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑