Události ze dne 24.10.2016

25.10.2016 10:48

V 7.41 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Rozhledně běhá mezi vozidly malé kotě a ona má obavu, aby ho některý z řidičů nepřejel. Strážníci na místě zjistili, že se v tomto případě jedná o již starší kotě, které je samostatné, schopné se o sebe postarat. Žena byla poučena, že do útulku se umísťují pouze velmi malá koťata či zraněné kočky. Následně žena kotě přenesla do sídliště, dále od projíždějících vozidel.

V 8.05 hodin vyjížděli strážníci do ulice Obce Ležáků, kde se měly na vozovce nacházet kozy. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a zjistili, že kozy jsou již na pozemku majitele. O necelou půlhodinu později však jeli strážníci k majiteli zvířat znovu, jelikož bylo oznámeno, že v místní části Píšťovy se v bezprostřední blízkosti železniční tratě volně pohybují dva koně. Prostřednictvím operačního důstojníka městské policie byl o celé věci neprodleně vyrozuměn výpravčí ČD, který přislíbil, že upozorní strojvedoucí projíždějících vlaků. Následně se hlídka pokusila zahnat koně na pozemek jejich majitele. To se však nezdařilo a jeden kůň dokonce svým chováním ohrozil jednoho ze zakročujících strážníků. Na místo se následně dostavil nezodpovědný majitel, který oba koně dovedl zpět do ohrady. Hlídka muži sdělila, že jelikož se jedná o opakované případy útěků hospodářských zvířat, bude celý případ předán věcně příslušnému správnímu orgánu Městského úřadu Chrudim.  

V 15.00 hodin přijali strážníci oznámení o výskytu většího množství nepořádku v zahrádkářské kolonii u Ploché dráhy, a to v místech, kde se občas zdržují bezdomovci. Strážníci o tomto problému již věděli, neboť se jedná o místo, kde ke znečišťování dochází opakovaně. Celá věc bude v následujících dnech řešena s Odborem životního prostředí.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑