Události ze dne 24.10.2018

25.10.2018 14:57

Minutu po osmé hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, neboť občanka na tamní okružní křižovatce zaregistrovala ležící pryžový pás. Hlídka tento předmět vyzvedla a uložila jej mimo komunikaci. O události pak informovala správce komunikace, jenž provede jeho likvidaci.

V 9.58 hodin oznámil na linku 156 spolumajitel domu na Palackého třídě, že pokračují jeho problémy se sousedkou, která se i nadále chová hrubě k němu i ke klientům jeho studia, jež v domě provozuje. Protože stejné jednání ženy tento muž oznámil již v minulých dnech, kdy byla věc zadokumentována, strážníci spis doplnili o nové skutečnosti a celý spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi městského úřadu.

Přibližně o hodinu později byla městská policie upozorněna, že za obchodním centrem v ulici SNP parkuje nákladní automobil v místě, kam mají tato vozidla vjezd dopravní značkou zakázán. Hlídka za stěrač automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po čtvrt na dvanáct byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, jelikož do jednoho z tamních bytových domů opakovaně vstoupil neznámý muž, jenž následně tloukl na dveře bytu a zvonil, přestože nikdo neotevřel. Rozčíleným obyvatelům domu jako důvod svého počínání uvedl, že v uvedeném bytu zapomněl svůj mobilní telefon. Ti jej však pokaždé z domu vykázali. Při příjezdu hlídky se tento muž v domě nenacházel, avšak provedeným šetřením vyšlo najevo, že dotyčný muž je skutečně známým obyvatele uvedeného bytu, kde během návštěvy ponechal odložený svůj telefon. Po tomto zjištění se přítomní obyvatelé domu domluvili, že při dalším příchodu neznámému muži umožní vyzvednutí jeho přístroje.

Ve 14.06 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Pardubické ulici leží na lavičkách umístěných v prostoru autobusové zastávky bezdomovci. Hlídka na uvedeném místě zastihla dva muže bez domova, jež ze zastávky vykázala.

Krátce před osmnáctou hodinou požádal strážníky o pomoc obyvatel Filištínské ulice, protože jeho klíče od bytu měla přítelkyně a on se nemohl dostat domů. Muž dále uvedl, že se již pokusil přítelkyni zastihnout v místě jejího bydliště, kde opakovaně zvonil, ta však neotevřela. Telefonicky jí kontaktovat nemohl, protože při sobě neměl svůj telefon. Hlídka následně telefonicky jednala s mužovou přítelkyní, jež uvedla, že její domovní zvonek nefunguje, proto má přítel zaklepat na okno. Zároveň však uvedla, že klíče od jeho domu nemá. Strážníci tyto informace předali muži. Ten dalšího nežádal a odešel k přítelkyni.

Po půl osmé informoval městskou policii občan, že v Pardubické ulici zaregistroval bezdomovce ležícího ve vozovce. Hlídka po příjezdu zastihla tohoto místního muže bez domova sedícího mimo komunikaci. Poté se muž přemístil na nedalekou lavičku, kde zůstal sedět orientován místem i časem.

V 05.46 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od obyvatelky zařízení pro seniory v ulici Strojařů. K ženě vyjela hlídka, jež však cestou obdržela informaci, že k vyslání tísňového signálu došlo omylem a dotyčná žena je v pořádku.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑