Události ze dne 24.11.2020

26.11.2020 16:07

V 8.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že do supermarketu na Palackého třídě se dostavil podezřelý muž, jenž se personálu prodejny prohlásil za kontrolora dodržování vládních opatření v obchodních domech v souvislosti s nouzovým stavem, a dodal, že je zároveň i kontrolním orgánem bezpečnostních agentur v ČR, avšak služební průkaz či zmocnění odmítl předložit. Vzhledem k tomu, že dotyčný mladý muž následně odmítl strážníkům prokázat svoji totožnost, byli do prodejny přivoláni policisté, již celou událost převzali k řešení.

Před desátou hodinou požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž na parkovišti u supermarketu ve Václavské ulici komplikoval vyjetí ostatním vozidlům. Protože se uvedené oznámení zakládalo na pravdě, strážníci provedenou lustrací zjistili majitele příslušného automobilu a kontaktovali jej. Tento muž uvedl, že vozidlo na parkovišti ponechala jeho manželka před odchodem do zaměstnání, a přislíbil, že ji neprodleně vyrozumí. Po chvíli se odpovědná řidička dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkovala.

Minutu po jedenácté hodině kontaktovala strážníky se žádostí o pomoc řidička, jež nemohla nastartovat svůj automobil, zaparkovaný u budovy nemocnice ve Václavské ulici. Hlídka po příjezdu k této ženě její vozidlo nastartovala pomocí startovacích kabelů a poté odjela.

Ve 13.50 hodin vyjeli strážníci do Píšťov, protože u areálu tamní firmy někdo odložil dvě použité pneumatiky a bundu. Hlídka tuto informaci prověřila a následně vyrozuměla příslušného pracovníka technických služeb, jenž přislíbil, že úklid tohoto místa zajistí.

Přibližně o hodinu později informovala městskou policii občanka o tom, že během vystupování z autobusu v prostoru nově zrekonstruovaného autobusového nádraží v ulici Čs. armády uklouzla na písku, jenž se nacházel na chodníku. Hlídka s touto informací kontaktovala příslušného pracovníka technických služeb, jenž uvedl, že následující den bude písek z chodníku odstraňovat firma, jež tam pokládala dlažbu, a dodal, že na celou věc osobně dohlédne.

V 15.22 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v ulici Na Rozhledně se pohybuje agresivní muž, jenž se tam chová vulgárně. Strážníkům tento místní mladík, orientovaný místem i časem, uvedl, že jej rozčílila jeho finanční prohra. Hlídka ho pro jeho chování z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑