Události ze dne 24.3.2020

25.03.2020 14:33

Po desáté hodině kontaktoval městskou policii místní obyvatel s tím, že pes jeho souseda se opakovaně prokousal plotem, aby se dostal na jeho pozemek za fenou. Oznamovatel strážníkům po příjezdu sdělil, že toto zvíře vyfotil volně pobíhající na komunikaci, avšak poté dospěl k závěru, že se vůbec nemusí jednat o psa jeho souseda, nýbrž může jít o neznámé zvíře. Hlídka dotyčného muže poučila, jak může v celé věci postupovat, a následně odjela.

Ve 13.39 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště u supermarketu v ulici Obce Ležáků, protože tam některé automobily parkovaly neoprávněně na místech vyhrazených pro vozidla invalidů. Hlídka uvedená parkovací místa prověřila, avšak protiprávní jednání tam neshledala, neboť řidič automobilu, stojícího na vyhrazeném parkovacím místě bez příslušného označení, opomenul patřičně automobil označit za čelním sklem kartou, což vzápětí napravil.

Čtyři minuty po čtrnácté hodině se na městskou policii obrátila žena s tím, že byla nakoupit potraviny své známé v seniorském věku, a když nákup přinesla do jejího bydliště, byla slovně napadena příbuznou této ženy, která se zřejmě nacházela v psychickém záchvatu. Strážníci kontaktovali vnučku zmíněné seniorky, která se oznamovatelce za své jednání omluvila s tím, že v důsledku nařízené karantény přestala na okamžik racionálně uvažovat. Dotyčná žena omluvu přijala a dalšího šetření po hlídce nežádala.

V 18.07 hodin vyjeli strážníci do ulice Na Kopanici, kde se měla zdržovat skupinka mladých lidí bez zakrytých úst a nosu. Hlídka na uvedeném místě ani v okolí tuto mládež nezastihla.

O několik minut později oznámil na linku 156 pracovník ostrahy supermarketu ve Václavské ulici, že mu bylo opakovaně vyhrožováno fyzickým napadením ze strany neznámého muže, jenž tuto prodejnu navštěvuje jako zákazník. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 19.59 hodin upozornil městskou policii občan, že u železničního přejezdu v ulici Obce Ležáků zpozoroval dvojici mladíků, jež držela na zemi dalšího mladého muže. Strážníci neprodleně vyjeli na uvedené místo, kde vyšlo najevo, že muž z Chrasti tam držel na zemi svého silně podnapilého bratra, jenž se před tím v opilosti vrhal pod kola projíždějících automobilů. Hlídka ležícího muže podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,09 promile alkoholu a poté jej dopravila na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Vzhledem k jeho vzrůstající agresi byli strážníci nuceni vůči němu použít donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny přiložili služební pouta. Následně byl tento muž dopraven hlídkou do Pardubic a v pořádku předán do péče personálu stanice.

Devatenáct minut po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, jelikož tam došlo ke krádeži zboží. Hlídka v této prodejně zastihla podezřelou ženu z Ukrajiny, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala. Strážníci vyřešili její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑