Události ze dne 24.5.2016

25.05.2016 08:59

V 7.10 hodin oznámila žena na služebně městské policie, že na parkovišti na Tyršově náměstí je zaparkované vozidlo značky Škoda, které má rozbité okno a okolo jsou poházené nějaké věci. Na místo se dostavila hlídka, která zjistila, že se v tomto případě jedná s největší pravděpodobností o podezření z trestného činu. Z tohoto důvodu byla přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala.

Ve 14.44 hodin oznámila pracovnice prodejny Kubík, že před budovou leží zřejmě opilá dívka. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o jim známou bezdomovkyni. Po probuzení byla orientovaná místem i časem, schopna samostatné chůze. Hlídce žena uvedla, že pouze odpočívala. Po projednání věci v pořádku odešla.

V 16.16 hodin přijali strážníci oznámení o tom, že ulicí Škroupova jde muž s dětmi, dle oznamovatele měl být muž opilý. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, nikdo odpovídající popisu nebyl nalezen.

V 17.05 hodin vyjížděla hlídka do Dašické ulice, kde oznámil jeden z řidičů, že na silnici leží předmět, který ohrožuje řidiče vozidel. Strážníci na místě nalezli větší kus plastu z nákladního vozidla, který posléze naložili do vozidla a odvezli do kontejneru na plasty.

Ve 20.21 hodin oznámil jeden z místních bezdomovců, že mezi ním a druhým bezdomovcem došlo u Kateřinského kostela ke slovní rozepři a žádá příjezd hlídky na místo. O chvíli později byl zjištěn pravý důvod hádky mezi bezdomovci. Ti se hádali ohledně krabice vína, ze které jeden druhému upil. Z místa byli následně vykázáni.

Ve 20.32 hodin oznámil občan na linku 156, že ulicí SNP jde žena v tmavém oblečení s kapucí na hlavě. Oznamovatel měl obavu, aby ženu nesrazilo vozidlo. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice i přilehlého okolí, žena však nebyla nalezena.

V 21.01 hodin vyjížděli strážníci do Fibichovy ulice, kde měl pod stromem ležet muž. I v tomto případě se jednalo o místního bezdomovce, který po probuzení místo v pořádku opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑