Události ze dne 24.6.2016

27.06.2016 15:43

Přesně v deset hodin dopoledne se na strážníky telefonicky obrátil muž, neboť před vjezdem k jeho domu ve Dvořákově ulici stojí zaparkovaný automobil a není tedy možné odtud vyjet. Hlídka lustrací zjistila majitele nesprávně zaparkovaného vozidla a po chvíli se na místo dostavil řidič, který automobil přeparkoval. Přestupek vyřešili strážníci blokovou pokutou.

Před patnáctou hodinou byla hlídka telefonicky přivolána do supermarketu na Palackého třídě, kde podle oznamovatelky došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel muž s bydlištěm v Ohrazenicích, který se strážníkům doznal, že se úmyslně pokusil odcizit zboží. Následnou lustrací však vyšlo najevo, že tento muž byl v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Vzhledem k podezření, že se muž dopustil trestného činu, převzala celou věc k dořešení PČR.

Ve 21.47 hodin oznámil na linku 156 občan, že v Soukenické ulici leží opilý muž. Na uvedeném místě se nacházel muž ze Zaječic, který byl orientován místem i časem, zdravotně v pořádku, z místa tedy sám odešel.

Při hlídkové činnosti po jedné hodině ranní strážníci zaregistrovali v ulici U Pivovaru mladíka ležícího na chodníku. Chlapec z okresu Kolín nebyl nijak zraněn, ale jevil známky požití alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla mladíkovi naměřena hodnota 1,84 promile alkoholu v dechu. Hlídce se podařilo telefonicky kontaktovat chlapcovu matku, která se dostavila na místo a syna v pořádku převzala. O celé události bude informován sociální odbor příslušného MěÚ.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑