Události ze dne 24.9.2016

26.09.2016 13:52

V 9.49 hodin požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník HZS, jelikož je třeba provést zajištění křečka, kterého vytáhli z bazénu hasiči při zákroku ve Václavské ulici. Hlídka toto zvíře vyzvedla a v přepravním boxu převezla na služebnu městské policie, kde jej po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Krátce po půl jedenácté oznámil na linku 156 muž z restaurace ve Škrovádu, že na jeho zahrádce se nachází kolouch, který je pravděpodobně zraněný. Následně byl telefonicky o události informován hospodář slatiňanského mysliveckého sdružení, který celou věc převzal do své kompetence a na místo vyslal člena sdružení, jenž se o zvíře postaral.

V 10.44 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení, že poblíž kateřinského kostela leží muž s berlí. Zde byl zjištěn muž z Nasavrk, který byl po probuzení orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Z místa odešel sám.

Po čtvrt na jednu telefonicky kontaktoval strážníky obyvatel ulice Čs. partyzánů, neboť před vjezdem do jeho domu stál zaparkovaný automobil, který mu bránil vyjetí ze dvora. Hlídce se lustrací podařilo zjistit řidiče zaparkovaného automobilu, který se vzápětí dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek strážníci vyřešili blokovou pokutou.

V 16.01 hodin se na městskou policii telefonicky obrátil občan, neboť nalezl peněženku s doklady a žádá strážníky, aby informovali majitele peněženky o jejím nálezu a zároveň předali telefonický kontakt, protože peněženku předá jejímu majiteli osobně. Majitele peněženky se hlídce nepodařilo v místě bydliště zastihnout a tato skutečnost byla sdělena nálezci.

O půl sedmé večer vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde se podle telefonického oznámení nacházela na jednom z parkovišť uhynulá kočka. Hlídka mrtvé zvíře vyzvedla a služebním vozidlem převezla na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

Pět minut po půl sedmé byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel starší muž z Chrudimi, který z prodejní plochy pronesl přes pokladnu zboží bez zaplacení. Když jej oslovil pracovník ostrahy, muž zboží odhodil a snažil se odejít. Jelikož tento podezřelý muž hlídce uvedl, že s přestupkem proti majetku nesouhlasí, strážníci celou událost zadokumentovali a v celé věci rozhodne přestupková komise při MěÚ v Chrudimi.

Ve 23.18 hodin městská policie přijala telefonické oznámení o rušení nočního klidu v obci Sobětuchy, kde účastníci pravděpodobné oslavy hlasitě křičí. Na místě strážníci jednali s odpovědnou osobou, která přislíbila, že hudbu vypne a zajistí, aby nikdo z přítomných osob nekřičel. Věc byla protentokrát vyřešena domluvou.

Krátce po jedné hodině ranní požádal strážníky telefonicky o pomoc muž z Plzně, který se v Chrudimi nevyznal, jeho kamarádi odešli a on se nacházel sám v podnapilém stavu na neznámém chrudimském mostě. Hlídce se podařilo zjistit, že muž se právě nachází v Rubešově ulici. Dále vyšlo najevo, že muž je ubytovaný v hotelu v ulici Čs. partyzánů, kam jej následně strážníci doprovodili, protože muž cestu k hotelu neznal.

Ráno po čtvrt na čtyři se na strážníky telefonicky obrátil občan, jelikož ve Spojovací ulici ležel uprostřed silnice neznámý muž. Zde se nacházel spící muž z Chrudimi, který byl zdravotně v pořádku, orientován místem i časem. Následně muž sám odešel.

Přesně ve čtyři hodiny kontaktoval městskou policii vrátný z průmyslového areálu v Průmyslové ulici s tím, že se na vrátnici dostavil bývalý zaměstnanec tamního strojírenského podniku, který se ve svém vysokém věku dožaduje nástupu do pracovní směny, chová se zmateně a nechce odejít. Na uvedeném místě hlídka zjistila seniora z Chrudimi, který byl přesvědčen, že musí nastoupit do zaměstnání, jak tomu bylo v minulosti. Strážníkům se podařilo zjistit kontakty na mužovy děti, které bohužel v místech bydliště nebyly zastiženy a telefonické hovory nepřijaly. Z tohoto důvodu byl starší muž převezen do chrudimské nemocnice, kde zůstal hospitalizován.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑