Události ze dne 25.1.2017

26.01.2017 10:22

Před půl desátou oznámila na linku 156 pracovnice hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Hlídka v osobě podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku zjistila muže z Heřmanova Městce, který se následně ke svému jednání doznal. Strážníci tomuto muži uložili blokovou pokutu.

Po půl jedné byla hlídka telefonicky přivolána do Slovenské ulice, kde se nacházely dva zaparkované automobily, jejichž řidiči porušili vodorovné dopravní značení žluté barvy. Strážníci tam shledali jedno nesprávně zaparkované vozidlo, na které umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve čtrnáct hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o automobilu, který neoprávněně parkoval v prostoru autobusové zastávky v ulici Čs. armády. Přítomný řidič strážníkům uvedl, že na zastávce vykládal nářadí, neboť v nedalekém domě provádí řemeslnické práce. Po vyřešení dopravního přestupku muž automobil přeparkoval.

Krátce před půl třetí požádala telefonicky strážníky o pomoc pracovnice domu s pečovatelskou službou v Soukenické ulici, neboť v jejich zařízení došlo k pádu jednoho z klientů, kterému sama nedokáže pomoci vstát. Hlídka se dostavila na místo a seniorovi poskytla pomoc.

V 15.40 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. V prodejně vyšlo najevo, že osobami podezřelými ze spáchání přestupku proti majetku jsou dvě ženy, z nichž jedna byla z Chrudimi a druhá z Pardubicka. Protože jejich počínáním došlo k poškození obalu odcizeného zboží a výrobky se tak staly neprodejnými, hlídka nemohla vyřešit přestupek na místě blokovou pokutou. Celou událost tedy strážníci zadokumentovali a následně bude předána na přestupkovou komisi Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.

Několik minut před půl šestou oznámil na linku 156 řidič, že v Čáslavské ulici právě porazil automobilem srnu. Následně byl telefonicky kontaktován člen Mysliveckého sdružení Markovice, který vyjel na uvedené místo, aby se o zvíře postaral.

V 18.59 hodin obdržela městská policie telefonicky informaci od občana, že v sídlišti Na Větrníku se poblíž oploceného areálu nachází několik dětí, které odpalují zábavní pyrotechniku, což může být nebezpečné. Hlídka na uvedeném místě ani v okolí tyto děti nezaregistrovala.

Před čtvrt na sedm se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil personál kavárny ve Filištínské ulici, neboť do jejich podniku přišel podnapilý krvácející muž. V uvedeném muži hlídka zjistila místního obyvatele, který měl na horní končetině povrchové zranění. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla tomuto muži naměřena hodnota 3,92 promile alkoholu. Z tohoto důvodu převezli strážnici muže na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Strážníci muže převezli služebním vozidlem do Pardubic a v pořádku jej předali personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑