Události ze dne 25.5.2016

26.05.2016 13:00

Krátce po půl osmé ráno oznámila na lince 156 žena, že v Dašické ulici odchytla volně pobíhajícího psa. Na místo se dostavila hlídka, která od oznamovatelky převzala křížence hnědé barvy a středního vzrůstu, bez evidenční známky. Pes byl následně převezen služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

V 7.37 hodin přijali strážníci na lince 156 anonymní oznámení, že se ve Slatiňanech v ulici Vrchlického volně pohybuje pes. Hlídka prověřila nejen uvedenou ulici, ale i široké okolí, avšak volně pobíhající pes nebyl nikde zaregistrován.

Ve tři čtvrtě na dvě vyjeli strážníci do Markovic, neboť podle telefonického oznámení měl v ulici U Hřiště volně pobíhat středně velký pes hnědé barvy. Hlídka, která prověřila uvedenou ulici i široké okolí, žádného volně pobíhajícího psa nezaregistrovala.

Po půl třetí odpoledne byli strážníci telefonicky přivoláni na Palackého třídu, kde oznamovatelka viděla při pohledu z okna na ulici ležícího muže, který se nehýbal. Hlídka v ležícím muži zjistila obyvatele obce Vestec, který nebyl orientován místem ani časem a jevil známky požití alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla tomuto muži naměřena hodnota 3,27 promile alkoholu v dechu. Muž byl převezen služebním vozidlem na vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kde byl hlídkou v 17 hodin v pořádku předán personálu záchytné stanice.

Ve 21.30 hodin požádala strážníky telefonicky o pomoc pracovnice Chrudimské nemocnice, jelikož někde v jejich budově se zdržuje bezdomovec. Hlídka v místnosti toalet nalezla muže s bydlištěm v Chrudimi, který se v budově nemocnice zdržoval zcela bezdůvodně a lékařské vyšetření nežádal. Tento muž byl z areálu vykázán.

Pět minut před jednou hodinou ranní se na strážníky telefonicky obrátil mladík, který měl obavu o svého kamaráda, neboť oba požili alkohol a jeho kamarád mu nyní zaslal sms zprávu, ve které oznámil, že se chce projet automobilem. Oznamovatel nakonec uvedl, že se společně nacházejí ve Filištínské ulici. Hlídka zjistila, že muž z České Třebové, uvedený v oznámení, postává u zaparkovaného automobilu. Hlídce sdělil, že si je vědom požití alkoholu, a přislíbil, že za volant neusedne. Poté strážníci z místa odjeli. Při následných kontrolách bylo zjištěno, že vozidlo je stále zaparkované a poblíž se nikdo nenachází.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑