Události ze dne 25.5.2020

28.05.2020 16:54

Po deváté hodině ranní byli strážníci přivoláni občanem do Václavské ulice s tím, že mu byl znemožněn vstup do tamního supermarketu. Hlídka po příjezdu tomuto muži vysvětlila, že v uvedené době jsou prodejny přístupné pouze zákazníkům v seniorském věku. Tomuto sdělení i důvodu opatření muž porozuměl a následně odjel pryč.

Ve 13.51 hodin oznámil na linku 156 občan, že v prostoru autobusové zastávky v Čáslavské ulici parkují neoprávněně automobily. Hlídka tuto informaci na místě prověřila, avšak žádné stojící vozidlo tam nezaregistrovala.

Po patnácté hodině upozornil městskou policii občan na to, že na parkovišti v Topolské ulici zaregistroval stojící automobil s rozsvícenými světly, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací tohoto vozidla zjistila jeho majitelku, již následně kontaktovala. Tato žena se po chvíli dostavila ke svému automobilu a světlomety vypnula.

Ve 22.07 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, jelikož obyvatelé jednoho z tamních rodinných domů sdělili, že u nich doma došlo k rodinným neshodám. Hlídka po příjezdu v této rodině zjistila podnapilého muže, jenž se vůči strážníkům choval agresivně a snažil se je fyzicky napadnout. Z tohoto důvodu byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny přiložila služební pouta. Poté byl tento muž podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,4 promile alkoholu. Strážníci následně tohoto člověka dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl hlídkou dopraven a v pořádku předán do péče personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑