Události ze dne 25.6.2016

27.06.2016 15:46

Ve 13.15 hodin muž telefonicky oznámil strážníkům, že na dvoře hotelu v Husově ulici někdo něco pálí. Hlídka na místě oznámení prověřila, avšak žádné pálení zde nebylo zaregistrováno.

Před čtrnáctou hodinou se na městskou policii obrátil prostřednictvím tísňové linky řidič MHD, který nalezl mobilní telefon. Hlídka nalezený mobilní telefon od řidiče převzala a následně kontaktovala jeho majitele, který uvedl, že si telefon vyzvedne na služebně městské policie.

Po devatenácté hodině vyjela hlídka opět do Husovy ulice na základě telefonického oznámení občana, že na dvoru hotelu lidé něco pálí, přičemž dým z ohně stoupá do oken protějšího domu. Na zmíněném dvoru strážníci zastihli skupinku Vietnamců, kteří grilovali maso a opodál pálili suché dřevo. Po vysvětlení problému bylo pálení suchého dřeva okamžitě ukončeno a dál probíhalo pouze grilování masa. Protentokrát celou věc hlídka vyřešila domluvou.

V 19.47 byli strážníci kontaktováni operátorem telefonní linky 112, který oznámil, že v Rubešově ulici narazila letící labuť do drátů elektrického vedení a po nárazu je dezorientovaná. Hlídka, která vyjela na místo, hovořila s přítomným oznamovatelem, kterému se mezitím podařilo nezraněnou labuť zahnat do řeky, kde již v pořádku plave. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Po tři čtvrtě na dvě ráno oznámil na linku 156 občan, že v ulici V Tejnecku nalezl opuštěného psa. Na uvedené místo vyjela hlídka, která od oznamovatele převzala křížence rezavé barvy, který neměl evidenční známku. Poté bylo zvíře převezeno služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Přibližně ve stejnou dobu se na strážníky telefonicky obrátila žena, neboť při venčení svého psa nalezla v sídlišti Na Větrníku malé srnče bez matky. Hlídka se na místě domluvila s oznamovatelkou, že srnče ponechají určitou dobu na místě pro případ, že by se vrátila jeho matka. Jelikož zvíře bylo opuštěné i po této době, byla telefonicky kontaktována záchranná stanice živočichů, jejíž pracovník se dostavil na místo a mládě převzal do péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑