Události ze dne 25.8.2016

26.08.2016 11:17

Po půl druhé odpoledne oznámil na tísňovou linku obyvatel Cereghettiho ulice, že jeho sousedka se dopouští přestupkového jednání. Po příjezdu na místo se hlídka dozvěděla od oznamovatele, že jeho sousedka hází opakovaně na jeho pozemek psí exkrementy. Jelikož podezřelá žena uvedla, že s uvedenou věcí nemá nic společného, strážníci celou událost zadokumentovali a následně bude případ postoupen přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Ve 14.52 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Palackého třídy, kde se na vyhrazeném parkovacím místě pro invalidy nacházelo neoprávněně zaparkované vozidlo. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po tři čtvrtě na pět obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, že se v Poděbradově ulici u střední školy perou dva muži. Hlídka na uvedeném místě, ani v přilehlém okolí tyto muže nezaregistrovala.

Přesně v osmnáct hodin se dostavil na služebnu městské policie muž, který oznámil, že s sebou přivedl zmatenou ženu, která potřebuje pomoc. Jednalo se o starší ženu ze Svěchyňovy ulice, která uvedla strážníkům, že v jejím bytě se nachází cizí osoba, která jí bere věci. Hlídka doprovodila ženu do místa jejího bydliště. Jelikož se v uvedeném bytě nikdo nenacházel a nic nepotvrzovalo její předchozí tvrzení, byla telefonicky kontaktována její dcera, která přislíbila, že se dostaví na místo a o svoji matku se postará.

V 18.03 hodin vyjela hlídka do Olbrachtovy ulice, kde podle telefonického oznámení na linku 156 volně pobíhal pes plemene Yorkšírský teriér. Strážníci na uvedeném místě, ani v okolí zmíněného psa nezaregistrovali.

Před dvacátou třetí hodinou požádala strážníky telefonicky pracovnice RZS o prověření jejich oznámení, kdy na lince 155 požádal o příjezd posádky RZS podnapilý muž, který seděl na autobusové zastávce na Palackého třídě a žádal lékařské vyšetření. V oznamovateli hlídka zjistila muže z Nasavrk, který nebyl nijak zraněn a akutní lékařské ošetření nepotřeboval. Tento muž hlídce sdělil, že má problémy s dolními končetinami a má se dostavit k lékařskému vyšetření. Následně sám uznal, že toto učiní u lékaře v denní době a během ordinačních hodin. Jelikož byl muž orientován místem i časem, opustil zastávku sám. O zjištěných skutečnostech byla telefonicky vyrozuměna pracovnice RZS.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑