Události ze dne 26.11.2016

28.11.2016 12:59

V 8.25 hodin oznámila žena na linku 156, že na Borzně převrací bezdomovec kontejner, ze kterého vybírá papír. Hlídka na místě bezdomovce nalezla. Ten vzápětí vrátil papír zpět do kontejneru a nepořádek po sobě uklidil. Z místa následně odešel.

V 9.00 hodin se na městskou policii obrátil muž ze Slatiňan, který oznámil, že u hřbitova nalezl klíče od osobního vozidla. Strážníci klíče od muže převzali. Následnou kontrolou okolí hřbitova bylo nalezeno vozidlo, od něhož pochází ztracené klíče. Lustrací byl zjištěn jeho majitel, který byl telefonicky kontaktován, a ještě týž den mu byly klíče předány.

V 10.34 hodin vyjížděla hlídka prověřit oznámení o špatném parkování, tentokrát do Opletalovy ulice. Zde bylo registrováno jedno špatně parkující vozidlo, na které byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V 11.56 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Penny Market, že v obchodě zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Na místě hlídka zjistila, že muž s trvalým pobytem v Chrudimi se pokusil odcizit salám v hodnotě 49,90 Kč. Jelikož se muž ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek krádeže vyřešen uložením blokové pokuty. Odcizené zboží si muž následně zakoupil.

Ve 13.39 hodin přijala městská policie oznámení o bezdomovci ležícím na autobusové zastávce  na Borzně. Strážníci o chvíli později zjistili, že je jedná o bezdomovce s trvalým pobytem v Nasavrkách. Jelikož u něho bylo zjištěno poranění hlavy, byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla na ošetření do chrudimské nemocnice.

Dvakrát v průběhu tří hodin vyjížděli strážníci kvůli oznámení o ležícím bezdomovci před prodejnou Billa. V obou případech se jednalo o muže s trvalým pobytem v Chrudimi, který byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze, bez zjevných zranění. Převoz na protialkoholní stanici tak nebyl nutný.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑