Události ze dne 26.1.2016

27.01.2016 11:28

V 9.05 hodin oznámil občan na linku 156, že v Družstevní ulici je zaparkované vozidlo Peugeot, v jehož zámku jsou ponechány klíče. Strážníci šetřením zjistili majitelku vozidla, kterou se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Vozidlo bylo hlídkou uzamčeno a majitelce byl nechán za stěračem vzkaz, že klíče od vozidla budou uloženy na služebně městské policie. V 10.30 hodin se na městskou policii dostavila matka majitelky vozidla a po prokázání vlastnického práva si klíče převzala.

Po desáté hodině dopolední prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla Škoda částečně na chodníku a na zeleni v ulici Obce Ležáků. Hlídka zde zaznamenala celkem čtyři  špatně parkující vozidla, na která byly vzápětí umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 12.16 hodin přijali strážníci anonymní oznámení o parkování vozidel na chodníku v ulici Revoluční. Hlídka zde po příjezdu zjistila jedno vozidlo parkující na chodníku. Na místě bylo jednáno s majitelem vozidla, který zde zaparkoval z důvodu stěhování nábytku. Věc byla vyřešena domluvou.

V 13.00 hodin požádala Policie ČR o spolupráci při oznámení na podomní prodej v ulici Dr. Peška. Strážníci na místě ztotožnili dva muže z Berouna a Králík, kteří v uvedené ulici nabízeli uzavření smlouvy o dodávkách energií. Oběma mužům bylo hlídkou sděleno, že se svým jednáním dopustili přestupku – porušení nařízení města – s čímž oba souhlasili. Přestupkové jednání bylo na místě vyřešeno uložením blokových pokut.

Po páté hodině odpolední vyjížděli strážníci do ulice Na Šancích, kde mělo vozidlo Mercedes bránit výjezdu jiného vozidla. Při příjezdu hlídky se na místě již nacházel majitel blokujícího vozidla, který jej ihned přeparkoval. Přestupek byl s řidičem vyřešen domluvou.

V 19.02 hodin bylo na linku 156 oznámeno parkování vozidel v ulici U Vodárny. Strážníci zde umístili na dvě vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče, a to pro porušení dopravního značení B28 a IP27a.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑