Události ze dne 26.5.2016

27.05.2016 13:49

V 8.45 hodin požádalo telefonicky strážníky o spolupráci OO PČR Chrudim - z důvodu vytížení vlastních hlídek - protože na železničním přejezdu v ulici Obce Ležáků došlo k poruše signalizačního zařízení a bylo nutné řídit zde provoz. Na místě hlídka získala informaci od přítomných pracovníků, kteří se snažili závadu odstranit, že stejná situace nastala rovněž na železničním přejezdu ve Škroupově ulici. Následně se tedy jeden ze strážníků přemístil tam. Po vyzvednutí závor na železničních přejezdech došlo k obnovení silničního provozu, ale strážníci setrvali na místě až do 9.45 hodin, aby v případě průjezdu vlaků zastavili dopravu, jelikož signalizační zařízení i nadále nefungovalo.

Krátce před čtvrt na deset dopoledne se na služebnu MP dostavil občan, který strážníkům oznámil, že nějaký mladík odhodil před dveřmi kostela na Resselově náměstí předmět. Zhlédnutím kamerového záznamu z kamery MKS vyšlo najevo, že na uvedeném místě mladík s batohem na zádech odhodil prázdnou láhev od alkoholu. Hlídka následně prověřila nejen okolí kostela, ale mladíka se nepodařilo nikde zaregistrovat. Odhozená láhev byla odklizena.

Ve čtvrt na deset byli strážníci telefonicky přivoláni do sídliště Na Větrníku, neboť se zde u přístřešku na popelnice nacházelo zaparkované vozidlo takovým způsobem, že jeho řidič znemožnil odvoz domovního odpadu. Než se hlídka vzhledem k vytíženosti dostavila na uvedené místo, kontaktovala strážníky oznamovatelka, která tentokrát sdělila, že automobil uvedený v oznámení odjel pryč.

Po půl jedenácté vyjela hlídka na Jungmannovo nábřeží, jelikož místní obyvatel oznámil na lince 156, že se před jeho garáží nachází zaparkované vozidlo, které mu brání ve výjezdu. Hlídka provedla lustraci, při které se podařilo zjistit majitele vozidla. Následně se strážníci pokusili kontaktovat majitele automobilu v místě jeho bydliště, což se nepodařilo. Protože se nakonec oznamovateli podařilo z garáže vyjet, byla na špatně zaparkované vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Tento se později dostavil na služebnu MP, kde byl přestupek vyřešen uložením blokové pokuty.

V 10.44 hodin oznámil na lince 156 muž z restaurace v ulici Obce Ležáků, že nalezl občanský průkaz. Strážníci kontaktovali majitelku dokladu, která si jej následně od nálezce převzala.

Před tři čtvrtě na jednu odpoledne se na strážníky telefonicky obrátila zdravotní sestra z Chrudimské nemocnice s tím, že z nemocnice utekl pacient. Oznamovatelka zároveň strážníkům udala jeho popis. Hlídka prověřila okolí nemocnice, nádraží ČD i autobusové nádraží, ale muže z Vyškova se nepodařilo nikde zaregistrovat.

Přesně o půl druhé odpoledne se na služebnu MP na Resselově náměstí dostavila dívka ze Zaječic, která předala strážníkům mládě vrány, které nalezla spadlé u stromu v ulici Obce Ležáků. Telefonicky byl kontaktován pracovník záchranné stanice živočichů, který si na služebně mládě převzal do péče.

Ve 14.19 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště do Havlíčkovy ulice, neboť podle oznámení na lince 156 se zde již delší dobu nachází zaparkovaný osobní automobil, jehož řidič nechal stažená okna. Hlídce se podařilo vyrozumět řidiče vozidla, který se dostavil na místo a automobil zajistil.

Krátce před čtvrt na čtyři požádala telefonicky o příjezd hlídky pracovnice prodejny drogerie v ulici SNP, protože v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Podezřelá osoba se v době příjezdu strážníků v obchodě nenacházela, neboť k události došlo předešlého dne. Oznamovatelka předala strážníkům záznam z kamerového systému prodejny, kde bylo zachyceno počínání pachatele. Hlídka celou věc zadokumentovala a následně bude tato včetně zmíněné nahrávky předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Před čtvrt na pět odpoledne oznámila na lince 156 žena, že v křižovatce ulic Fibichova a Čs. Armády došlo ke střetu osobního automobilu s cyklistou, který poté z místa nehody utekl a jízdní kolo zde ponechal. Strážníci zajistili místo dopravní nehody a telefonicky přivolali SVDN PČR Chrudim, která se dostavila na místo nehody a celou věc převzala k šetření.

V 16.18 hodin informoval MP Chrudim na lince 156 muž, který sdělil, že v Heřmanově Městci při tréninku v parku utekla klisna hnědé barvy. Tuto skutečnost strážníci telefonicky oznámili operačnímu důstojníkovi PČR v Pardubicích k dalšímu opatření.

Přesně ve dvacet hodin strážníci při hlídkové činnosti zaregistrovali v Rooseveltově ulici muže, který nebyl schopen samostatné chůze a jevil známky požití alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla muži z Chrudimi naměřena hodnota 3,00 promile alkoholu v dechu, proto byl služebním vozidlem převezen na vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zde byl muž ve 21 hodin v pořádku předán personálu stanice.

Po půl jedenácté večer vyjela hlídka opět do Rooseveltovy ulice, neboť občanka v oznámení na lince 156 uvedla, že tělocvična místní ZŠ má otevřené dveře a uvnitř se svítí. Hlídka na místě zjistila, že uvnitř budovy tělocvičny se nikdo nenachází. Po telefonické konzultaci s ředitelem školy byl na místo přivolán školník, který v přítomnosti hlídky provedl kontrolu objektu a jeho následné uzamčení.

Ve 23.08 hodin sdělila na lince 156 obyvatelka Topolské ulice, že v jejich domě dochází k rušení nočního klidu, a to hlukem, který vychází z konkrétního bytu v přízemí. Po příjezdu na místo obdržela hlídka od přítomné oznamovatelky informaci, že v domě je klid, neboť obyvatel přízemního bytu odešel z bytu pryč. Přestupkové jednání tedy nebylo zjištěno a strážníci odjeli.

Pět minut po šesté hodině ranní byla hlídka přivolána k baru na Palackého třídě, protože na tísňové lince oznámila žena, že se nachází uvnitř baru a venku postává jí známý muž, který ji opakovaně obtěžuje. Při příjezdu strážníků na místo se zde muž nenacházel. Přítomná oznamovatelka hlídce sdělila, že zmíněný muž jí obtěžuje neustále, chodí za ní do zaměstnání i do místa bydliště. Strážníci ženu poučili, že se v této věci může jednat o podezření ze spáchání trestného činu. Oznamovatelka tuto skutečnost vzala na vědomí a sdělila, že v případě pokračujících problémů vše oznámí přímo PČR.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑