Události ze dne 26.7.2016

27.07.2016 10:51

Po půl desáté obdrželi strážníci telefonické oznámení od ženy, kterou před jejím domem ve Sladkovského ulici obtěžuje její bývalý přítel. Na místě oznamovatelka sdělila hlídce, že mají s přítelem neshody ohledně péče o jejich společné dítě. Strážníci oběma doporučili, aby celou záležitost řešili soudní cestou.

Ve čtvrt na jedenáct kontaktoval městskou policii telefonicky operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek. Požádal o prověření telefonického oznámení, kdy v Pardubické ulici je z konkrétního domu slyšet volání o pomoc. Po příjezdu hlídky na místo získali strážníci od shromážděných obyvatel uvedeného domu informaci, že o pomoc volá jejich sousedka, která si doma přivřela ruku do pohovky a není schopna se vyprostit. Na místo byl přivolán HZS Pardubického kraje a RZS. Před jejich příjezdem se podařilo obyvateli sousedního bytu přelézt na balkon uvězněné ženy, kde byly pootevřené dveře. Poté muž vstoupil do bytu a ženě pomohl ruku uvolnit. Následně ženu převzala RZS, která ji převezla do nemocnice.

Ve 12.42 hodin požádal na lince 156 občan o příjezd hlídky, neboť v ulici Na Rozhledně se nachází zaparkovaný vrak osobního automobilu, z něhož minulý týden dokonce zmizely registrační značky, a žádá tedy jeho odtažení. Šetřením hlídka zjistila, že s uvedeným vozidlem viditelně delší dobu nikdo nejel, ale povinné ručení k tomuto automobilu je řádně zaplaceno a registrační značky byly uloženy do depozita. O autovrak se nejedná a odtažení vozidla by v tomto případě bylo nezákonné.

Před tři čtvrtě na tři oznámil telefonicky anonym, že ve Fibichově ulici stojí automobil s pražskou registrační značkou zaparkovaný na trávě. Přivolaná hlídka zjistila, že se jedná o pracovní automobil firmy, která na uvedeném místě provádí údržbu zeleně.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑