Události ze dne 26.7.2020

27.07.2020 16:52

Dopoledne po desáté hodině oznámil na linku 156 občan, že na schodech v ulici Strojařů nalezl zavazadlo s doklady. Hlídka tuto tašku i s obsahem převzala a poté ji odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 11.32 hodin vyjeli strážníci do Čáslavské ulice k muži, jenž uvedl, že odchytl volně pobíhajícího psa. Protože uvedené zvíře mělo pod kůží aplikovaný mikročip, hlídka se pokusila zjistit jeho majitele, avšak s negativním výsledkem. Po chvíli se majitel sám přihlásil s tím, že psa hledá. Po vyřešení přestupku své zvíře v pořádku převzal.

Po třinácté hodině kontaktovala městskou policii žena ze vzdáleného penzionu s informací, že odchytla malého psa. Když o chvíli později majitelka tohoto zvířete oznámila jeho ztrátu strážníkům, byla informována, kde může svého psa vyzvednout.

Ve 13.40 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka Rooseveltovy ulice, že u nedalekého supermarketu zpozorovala muže, jenž byl předtím ve vchodu jejich domu. Vzhledem k tomu, že v minulosti se jí z této budovy ztratila koloběžka a nyní zjistila, že bylo manipulováno s dětským jízdním kolem její dcery, pojala podezření, že dotyčný člověk mohl mít v úmyslu tento dopravní prostředek odcizit. Hlídka dotyčného muže kontaktovala, ten však uvedl, že v uvedeném domě vůbec nebyl, a dále, že nic odcizit nehodlal. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem nebylo v tomto případě protiprávní jednání shledáno.

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde se na zemi váleli bezdomovci. Hlídka po příjezdu tuto dvojici z místa vykázala.

Přesně v šestnáct hodin obdržela městská policie oznámení o ležícím muži, jenž se měl nacházet na travnaté ploše v Čáslavské ulici. Hlídka uvedenou ulici i její okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

V 19.55 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, neboť tam parkoval automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑