Události ze dne 27.12.2016

28.12.2016 13:12

V 10.31 hodin přijali strážníci oznámení o výskytu labutě na hřbitově ve Slatiňanech. Oznamovatelka uvedla, že labuť je zřejmě zraněná a nemůže létat. Hlídka na hřbitově labuť odchytla, a protože nejevila známky zranění, byla strážníky vypuštěna na tamní řeku.

V 11.44 hodin oznámil občan na linku 156, že na budově obchodního centra Borzna je v místech nad prodejnou Samka uvolněný billboard, který se vlivem větru pohybuje a hrozí jeho úplné uvolnění. Operační důstojník městské policie kontaktoval firmu, v jejímž vlastnictví je uvedený billboard. Pracovník firmy přislíbil, že zařídí opravu v co možná nejkratší době. Z důvodu možného ohrožení kolemjdoucích ohraničili strážníci nebezpečný prostor páskou městské policie zakazující vstup na vymezený prostor. Následně se na místo dostavili pracovníci firmy, kteří uvolněnou část billboardu ze střechy budovy odstranili.

Ve 12.07 hodin oznámila zaměstnankyně obchodního domu Tesco, že na parkovišti u prodejny  parkují neoprávněně vozidla na místech vyhrazených pro osoby se zdravotním postižením. Hlídka provedla kontrolu všech vyhrazených míst, žádné přestupkové jednání nebylo zjištěno.

Opět na oznámení o špatném parkování vyjížděli strážníci před půl jednou odpolední, tentokrát do Filištínské ulice, kde mělo stát několik vozidel na vyhrazených parkovacích místech. Provedenou kontrolou zde byla zjištěna celkem čtyři neoprávněně parkující vozidla, na která byly v zápětí umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 13.59 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků, že na parkovišti před prodejnou obtěžuje bezdomovec zákazníky. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o bezdomovce s trvalým pobytem ve Skutči. Po poučení byl z místa vykázán.

Po deváté hodině večerní prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat v ulici Topolská.  Provedenou kontrolou uvedené lokality nebyl žádný pes nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑