Události ze dne 2.7.2016

04.07.2016 11:23

Ve 14.04 hodin vyjela hlídka do ulice SNP, neboť ostraha tamního supermarketu telefonicky oznámila, že za jejich prodejnou se nachází u kontejnerů na odpad bezdomovkyně a dělá zde nepořádek. Strážníci, kteří se dostavili na uvedené místo, v okolí kontejnerů nikoho nezastihli, neboť uvedená žena před jejich příjezdem odešla neznámo kam.

Před půl čtvrtou odpoledne oznámila na lince 156 prodavačka z trafiky, která je součástí supermarketu na Palackého třídě, že měla v prodejně zákazníka, který si nechal dobít kredit mobilního telefonu a místo zaplacení utekl z obchodu pryč. Strážníci, kteří obdrželi popis uvedeného mladíka, prověřili okolí a nakonec jej zastihli v nedaleké restauraci. Zde se mladý muž z Pardubic doznal, že jednal popsaným způsobem, protože potřeboval kredit do telefonu, ale neměl peníze. Hlídka celou událost zadokumentovala a tato bude následně předána na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Po tři čtvrtě na pět přijali strážníci telefonické oznámení od občana, který si ve Václavské ulici povšiml pobíhajícího psa. Hlídka prověřila uvedenou ulici i široké okolí, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

Dvacet minut po půlnoci požádal strážníky telefonicky o pomoc organizátor hudebního festivalu na Janderově, kde se nachází muž, který obtěžuje ostatní návštěvníky. Když hlídka vyzvala tohoto muže k prokázání totožnosti, vyšlo najevo, že při sobě nemá žádný doklad, kterým by mohl svoji totožnost prokázat. Z tohoto důvodu byl muž vyzván, aby následoval strážníky do služebního vozidla, protože bude předveden na OO PČR v Chrudimi za účelem zjištění totožnosti, což dobrovolně učinil. Během převozu se však začal chovat agresivně a opakovaně se pokusil útočit na hlídku. Proto museli strážníci použít donucovací prostředky a muži přiložili služební pouta. Po zjištění totožnosti na PČR byl muž s bydlištěm v Chrasti převezen na vyšetření do nemocnice, neboť jevil známky podnapilosti. Zde muž odmítl provedení orientační dechové zkoušky na alkohol i odběr krve, přesto službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej převezli strážníci služebním vozidlem a kde byl v pořádku v 1.45 hodin předán personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑