Události ze dne 27.3.2016

29.03.2016 12:08

V 16.40 hodin vyjela hlídka do Slatiňan, neboť podle telefonického oznámení vozidla zaparkovaná u Švýcárny porušují dopravní značení. Strážníci zde na čtyři automobily umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před půl šestou večerní oznámil na lince 156 občan, že na Tyršově náměstí blokuje zaparkovaný automobil průjezd a navíc parkuje v křižovatce. Jelikož se na uvedeném místě nacházela hned tři nesprávně zaparkovaná vozidla, hlídka umístila za jejich stěrače výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před osmnáctou hodinou bylo na lince 156 přijato oznámení, ve kterém obyvatel obce Sobětuchy uvedl, že u svého domu odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde v okolí nenachází. Strážníci na místě tohoto psa plemene jezevčík bez evidenční známky převzali a následně jej převezli do útulku v Sečské ulici, kde psa v pořádku umístili.

Ve 20.32 hodin upozornila na lince 156 žena na špatně zaparkovaný automobil, a to v sídlišti U Stadionu. Na toto vozidlo následně hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po dvacáté druhé hodině vyjeli strážníci do Revoluční ulice, neboť podle telefonického oznámení na lince 156 zde v jednom z domů dochází k rušení nočního klidu. Hlídka prověřila uvedený dům i konkrétní patro, kde mělo k rušení nočního klidu docházet, avšak přestupkové jednání nebylo zaregistrováno.

Před půlnocí přijali strážníci na lince 156 oznámení od občanů, že v Husově ulici se pohybuje podnapilý muž. V uvedeném muži hlídka zjistila slovenského občana, který bydlí v nedaleké ubytovně. Jelikož byl tento muž orientován místem i časem a protiprávního jednání se nedopouštěl, mohl pokračovat v cestě domů.

V 1.37 hodin oznámil na lince 156 občan, že ve Štěpánkově ulici u jedné z restaurací hoří kontejner na odpad. Na místo byl okamžitě přivolán HZS Chrudim. Mezitím se hlídka snažila uhasit oheň za použití hasicího přístroje. Toto se však nezdařilo a požár zlikvidovali až přivolaní hasiči. Následně si celou věc převzala k řešení PČR


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑